5/14/2021
جمعه، ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰
طرح رایگان بودن تعرفه اینترنت شاد در سال 1400 تایید شد

طرح رایگان بودن تعرفه اینترنت شاد در سال 1400 تایید شد

دهمین جلسه بررسی لایحه بودجه 1400 روز یکشنبه (10 اسفندماه) نمایندگان مجلس شورای اسلامی در بررسی لایحه بودجه 1400 با رایگان بودن تعرفه اینترنت شبکه شاد (آموزش به دانش‌آموزان) در سال 1400 موافقت کردند.

اعتمادآنلاین| نمایندگان مجلس شورای اسلامی در بررسی لایحه بودجه با رایگان بودن تعرفه اینترنت شبکه شاد (آموزش به دانش آموزان) در سال 1400 موافقت کردند.

 

دهمین جلسه بررسی لایحه بودجه 1400 روز یکشنبه (10 اسفندماه) در بخش درآمدی و رسیدگی به اصلاحات اعمال شده موارد ارجاعی از صحن مجلس به کمیسیون تلفیق در حال برگزاری است و نمایندگان با رفع ابهامی درباره رایگان بودن اینترنت پیام‌رسان‌های داخلی مانند شاد و دانشگاه‌ها موافقت کردند.

 

پیش از این نمایندگان در تبصره (18) دولت را مکلف کرده بودند که نرخ تعرفه اینترنت را برای استفاده از پیام‌رسان‌های داخلی 20 درصد نرخ تعرفه‌های پیام‌رسان‌های خارجی تعیین و وصول نماید. این مصوبه سبب ایجاد ابهام برای تعرفه اینترنت پیام‌رسان‌های داخلی مانند شاد، دانشگاه‌ها، مراکز دولتی و... شد.

 

«مصطفی طاهری» نماینده زنجان و طارم پیشنهاد رفع ابهام را مطرح کرد که نمایندگان با آن موافقت کردند. براساس این پیشنهاد پیامرسان‌های داخلی مانند شاد مشمول 20 درصد نرخ تعرفه نخواهد شد و همچنین قیمت ترافیک پیام‌رسان داخلی حداکثر 20 درصد ترافیک اینترنت بوده و تعیین مصادیق و ضوابط اجرایی آن برعهده شورای عالی فضای مجازی است.

 

منبع: ایرنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها