4/13/2021
سه شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰
افزایش 3 درصدی قیمت نفت خام / نفت برنت به 70 دلار نزدیک شد
در پایان معاملات هفته صورت گرفت؛

افزایش 3 درصدی قیمت نفت خام / نفت برنت به 70 دلار نزدیک شد

قیمت نفت خام در پایان معاملات جمعه (بامداد شنبه به وقت تهران) تحت تاثیر تصمیم اوپک پلاس برای عدم افزایش تولید نفت در ماه آوریل، جهش کرد و قیمت شاخص برنت به 70 دلار نزدیک شد.

اعتمادآنلاین| قیمت نفت خام در پایان معاملات جمعه (بامداد شنبه به وقت تهران) تحت تأثیر تصمیم اوپک پلاس برای عدم افزایش تولید نفت در ماه آوریل، جهش کرد و قیمت شاخص برنت به 70 دلار نزدیک شد.

 

همچنین گزارش اشتغال فراتر از انتظار آمریکا در ماه فوریه که نشان می‌داد روند ریکاوری اقتصادی این کشور سریع‌تر شده است، باعث ایجاد خوش‌بینی به افزایش تقاضای نفت در آینده و تقویت قیمت‌ها شد.

 

قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام برنت، بنچ‌مارک بین‌المللی قیمت نفت، 2.69 دلار یا 3.9 درصد جهش کرد و به 69.36 دلار رسید. قیمت این شاخص در معاملات دیشب تا 69.69 دلار هم بالا رفت که بالاترین سطح آن از ژانویه 2020 تا کنون است.

 

قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام نیمه‌سنگین تگزاس غرب آمریکا 2.26 دلار یا 3.5 درصد جهش کرد و به 66.09 دلار رسید. این شاخص در معاملات دیشب تا 66.42 دلار هم بالا رفته بود.

 

این هفته برنت با جهشی 5.2 درصدی به هفتمین رشد متوالی هفتگی خود دست یافت و نفت آمریکا هم که هفته قبل 4 درصد جهش کرده بود، این هفته 7.4 درصد جهش کرد.

 

منبع: مهر

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها