4/17/2021
شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰
زالی: رد پای ویروس جهش‌یافته در کشور وجود دارد

زالی: رد پای ویروس جهش‌یافته در کشور وجود دارد

رییس ستاد مقابله با کرونا کلانشهر تهران گفت: در همه استان‌های کشور رد پای این ویروس جهش‌یافته و خطرناک وجود دارد؛ لذا اگر از این ویروس مراقبت نکنیم مبتلایان این ویروس در کشور افزایش چشمگیری خواهند داشت.

اعتمادآنلاین| رییس ستاد مقابله با کرونا کلانشهر تهران گفت: در همه استان‌های کشور رد پای ویروس جهش یافته و خطرناک وجود دارد.

 

به گزارش ایسنا، علیرضا زالی در جلسه هفتگی مقابله با کرونا استان تهران گفت: در همه استان‌های کشور رد پای این ویروس جهش‌یافته و خطرناک وجود دارد؛ لذا اگر از این ویروس مراقبت نکنیم مبتلایان این ویروس در کشور افزایش چشمگیری خواهند داشت. سرعت سرایت، انتقال و مرگ و میر این ویروس بسیار بالا است و در مراکز پرازدحام و بسته سرایت‌پذیری این ویروس خیلی بالا است.

 

وی افزود: به جز استان خوزستان مابقی استان‌های کشور موج سوم کرونا را پشت سر گذاشتند هرچند میزان مبتلایان به کرونا در اسفندماه کمی کاهش داشته، اما سفر رفتن مردم می تواند این آمار را در هفته‌های دوم و سوم فروردین ماه افزایش دهد. شهر تهران در ایام نوروز بیشترین مسافر را برای سایر استان‌های کشور دارد که این بالاترین خطر است و افراد با سفر به استان‌های دیگر ویروس را پس از تعطیلات به تهران منتقل می کنند و این یک تهدید بزرگ برای کلانشهر تهران است.

 

رییس ستاد مقابله با کرونا کلانشهر تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود با تاکید بر اینکه هر چقدر به روزهای پایانی اسفند نزدیک می شویم نظم‌پذیری و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در تهران کاهش پیدا می کند، افزود: باید مراقب این شلوغی و ازدحام در مراکز تجاری و خرید پایتخت باشیم. در این شرایط فعلی کودکان بیشتر در معرض خطرپذیری قرار دارند و گزارشات اسفندماه نشان می دهد که میزان مبتلایان، بستری‌ها و حتی مرگ‌ومیر در سنین 30 تا 60 سال کاهشی بوده است.

 

وی تاکید کرد: بهترین و موثرترین راه مبارزه با ویروس جهش یافته کرونا سفر نرفتن و همچنین حضور نیافتن در اماکن پرازدحام و فضای بسته است که از مردم می خواهم امسال نیز از سفر خودداری کنند. در نیمه اسفندماه میزان مبتلایان و بستری‌ها در بیمارستان‌های دولتی تهران کاهشی بوده که باید از شرایط نسبتا پایدار مراقبت کنیم.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها