5/15/2021
شنبه، ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰
میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی امروز فاجعه است؛ از 83 درصد به 59 درصد رسیده / از یک هفته پیش از شروع سال تحویل، روند افزایشی شیوع کرونا مشاهده می‌شود / این افزایش‌ نتیجه خریدهای اسفند است؛ نتیجه مسافرت‌ها و دید و بازدیدها در چند هفته آینده مشاهده خواهد شد
ایرج حریرچی، معاون کل وزیر بهداشت:

میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی امروز فاجعه است؛ از 83 درصد به 59 درصد رسیده / از یک هفته پیش از شروع سال تحویل، روند افزایشی شیوع کرونا مشاهده می‌شود / این افزایش‌ نتیجه خریدهای اسفند است؛ نتیجه مسافرت‌ها و دید و بازدیدها در چند هفته آینده مشاهده خواهد شد

ایرج حریرچی معاون کل وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی امروز فاجعه است به طوری که از 83 درصد به 59 درصد رسیده است، گفت: نتیجه رعایت نکردن، افزایش بیماری و مرگ ومیر است.

اعتمادآنلاین| ایرج حریرچی معاون کل وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی امروز فاجعه است به طوری که از 83 درصد به 59 درصد رسیده است، گفت: نتیجه رعایت نکردن، افزایش بیماری و مرگ ومیر است.

 

به گزارش «انتخاب»، حریرچی دوشنبه شب در یک برنامه زنده تلویزیونی درباره روند افزایش شیوع کرونا در کشور هشدار داد و افزود: از یک هفته پیش از شروع سال تحویل 1400 روند افزایشی شیوع کرونا مشاهده می‌شود.

 

وی با بیان اینکه شمار شهرهای قرمز و نارنجی به 51 شهر رسیده است، گفت: پیش از آغاز سال نو 9 شهر در 2 استان خوزستان و کهگیلویه و بویر احمد قرمز و در 31 شهر نارنجی هم در 11 شهر دیگر محدودیت‌های کرونایی وجود داشت.

 

معاون کل وزیر بهداشت ادامه داد: اکنون شماره شهرهای درگیر وضعیت قرمز و نارنجی به 50 شهر تغییر کرده است.

 

شهرستان‌های فیروزکوه، دماوند از استان تهران هم قرمز شدند و اوضاع در شهرهای بوشهر و ارومیه هم صعودی است.

 

حریرچی این افزایش‌ها را نتیجه خریدهای اسفندماه اعلام کرد و افزود: نتیجه مسافرت‌ها و دید و بازدیدهای نوروز چند هفته آینده بروز خواهد کرد.

 

معاون کل وزیر بهداشت در ادامه هموطنان را به منع سفر در ایام نوروز توصیه کرد و افزود: به هر شکل در سفرها و دورهمی‌ها احتمال شیوع کرونا بیشتر است. افرادی که به مسافرت می‌روند یا ویروس کرونا را می‌برند و یا به شهر خود انتقال می‌دهند.

 

حریرچی همچنین به چرخش ویروس انگلیسی در کشور و خطرات چندبرابری آن اشاره کرد و افزود: در برخی شهرها از جمله تهران شاهد افزایش موارد بستری کرونایی هستیم.

 

وی با اشاره به مقاوم شدن ویروس کرونا در بدن انسان، گفت: برخلاف تصور غربی‌ها که فقط به فکر مردم خوشان هستند، تا همه مردم (جهان) ایمن نباشند هیچ‌کس در امان نخواهد بود.

 

حریرچی همچنین به خرید غذا از رستوران‌ها اشاره کرد و افزود: یکی از خطرناک‌ترین عوامل شیوع کرونا همین اماکن غذاخوری و رستوران‌ها هستند.

 

وی در پایان از مردم درخواست کرد، چند ماه آینده را هم رعایت کنند تا واکسیناسیون انجام شود.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها