5/7/2021
جمعه، ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
تداوم روند افزایشی ابتلا به ویروس کرونا در مازندران

تداوم روند افزایشی ابتلا به ویروس کرونا در مازندران

ویروس کرونا که مدت‌ها در مازندران با یک روند ثابت و حتی کاهشی شیوع داشت این روزها مجددا در حال افزایش ثبت مبتلایان مشکوک یا قطعی است و این امر با افزایش ویروس جهش یافته انگلیسی در کنار روند افزایشی ورود مسافر به این استان، نگرانی‌های فراوانی را برای مردم ایجاد کرده است.

اعتمادآنلاین| ویروس کرونا که مدت‌ها در مازندران با یک روند ثابت و حتی کاهشی شیوع داشت این روزها مجددا در حال افزایش ثبت مبتلایان مشکوک یا قطعی است و این امر با افزایش ویروس جهش یافته انگلیسی در کنار روند افزایشی ورود مسافر به این استان، نگرانی‌های فراوانی را برای مردم ایجاد کرده است.

 

به گزارش ایسنا، در این زمینه، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی مازندران اظهار کرده که 18 میلیون تردد از 26 اسفند سال گذشته تاکنون در شهرهای مازندران به ثبت رسیده است.

 

همچنین سید عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در این زمینه با اشاره به آخرین وضعیت کرونای انگلیسی در شهرهای این استان با بیان اینکه تاکنون 97 نفر مبتلا به سوش جهش یافته ویروس کرونا انگلیسی شناسایی شده اند، اظهار کرد: کرونای انگلیسی تا کنون در 8 شهرستان مازندران ثبت شده است.

 

وی با اشاره به اینکه  موارد کرونای انگلیسی علاوه در شهرهای ساری، قائم‌شهر، نور، آمل، بابلسر و رامسر در شهرهای تنکابن، نوشهر و سوادکوه شمالی نیز به ثبت رسید، افزود: احتمال افزایش تعداد شهرهای درگیر استان با توجه به عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی در بازارهای شب عید، انجام دید و بازدیدها و دورهمی ها در ایام نوروز و همچنین ورود حجم زیادی از مسافران نوروزی به استان، بسیار زیاد است.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران بر رعایت جدی پروتکل‌های بهداشتی، توجه به فاصله‌گذاری های اجتماعی و پرهیز از نشست‌های خانوادگی تاکید کرد.

 

موسوی با بیان اینکه در 24 ساعت گذشته 107 بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

 

وی ادامه داد: در همین مدت 76 نفر از افراد مشکوک بستری شده از بیمارستان ها مرخص شدند و تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران خاطرنشان کرد: هم اکنون 445 بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری که از این تعداد 106 نفر نیز  با علائم حاد تنفسی در بخش های مراقبت ویژه بستری هستند.

 

از سوی دیگر، روابط‌عمومی و امور بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز با اشاره به روند افزایش مبتلایان مشکوک یا قطعی به ویروس کرونا در مراکز درمانی زیرنظر این دانشگاه، اعلام کرده که در حال حاضر 116 بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های بابل بستری هستند.

 

بر این اساس در 24 ساعت گذشته 12 بیمار جدید بستری و 26 بیمار هم ترخیص شدند و 34 بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

 

از سوی دیگر با انتشار نقشه رنگ‌بندی کرونا تا 9 فروردین 1400 مشخص شده که مناطق آبی مازندران روند کاهشی به خود گرفته است به طوری که، به جز شهرستان های میاندرود، سیمرغ، سوادکوه‌شمالی، عباس آباد و کلاردشت که آبی هستند مابقی مناطق استان زرد اعلام شدند.

 

به گزارش ایسنا هم‌اکنون 561 بیمار مشکوک یا قطعی مبتلا به کرونا در مراکز درمانی زیرنظر دانشگاه‌های علوم پزشکی مازندران و بابل بستری هستند.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها