5/13/2021
پنج شنبه، ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰
پاپ فرانسیس خواستار ممنوعیت سلاح‌های هسته‌ای شد

پاپ فرانسیس خواستار ممنوعیت سلاح‌های هسته‌ای شد

رهبر کاتولیک‌های جهان در سخنانی به مناسب عید پاک خواهان خلع سلاح و ممنوعیت مالکیت سلاح‌های هسته‌ای شد و گفت: هنوز جنگ‌های بسیار و خشونت‌های فراوانی وجود دارد. امید است خداوند که صلح ماست، به ما کمک کند تا بر این چارچوب جنگی غلبه کنیم.

اعتمادآنلاین| پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان در سخنانی به مناسب عید پاک خواهان خلع سلاح و ممنوعیت مالکیت سلاح‌های هسته‌ای شد.

 

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، پاپ فرانسیس در پیام خود به مناسبت عید پاک گفت: هنوز جنگ‌های بسیار و خشونت‌های فراوانی وجود دارد. امید است خداوند که صلح ماست، به ما کمک کند تا بر این چارچوب جنگی غلبه کنیم.

 

پاپ فرانسیس همچنین از کشور‌ها خواست تا توزیع واکسن کرونا را، خصوصا برای مناطق فقیر جهان تسریع کنند.

 

این دومین سال متوالی است که به علت همه گیری کرونا سخنرانی پاپ فرانسیس بجای برگزاری در برابر جمعیتی در کلیسا و یا در میدانی در خارج، در جمعی کوچک برگزار می‌شود.

 

پاپ فرانسیس گفت: همه گیری همچنان در حال گسترش است؛ در حالی که بحران اقتصادی و اجتماعی همچنان سخت، به خصوص برای اقشار فقیر باقی می‌ماند. این مایه رسوایی است که درگیری‌ها به پایان نرسیده و زرادخانه‌های نظامی تقویت شده اند.

 

پاپ فرانسیس همچنین با تقدیر از کادر درمان، با نوجوانانی که قادر نیستند به دلیل همه گیری کرونا در مدارس حضور یابند، ابراز همدردی کرد.

 

پاپ فرانسیس که سابقا برای بیش از یکصد هزار نفر در میدان سنت پیتر سخنرانی می‌کرد، به خاطر کرونا امسال در کلیسایی برای کمتر از 200 نفر سخنرانی کرد؛ در حالی که سخنان او از طریق رسانه‌ها برای ده‌ها میلیون نفر در سراسر جهان پخش شد.

 

همچنین میدان سنت پیتر که سالیان گذشته شاهد حضور جمعیت در زمان سخنرانی پاپ در عید پاک بود، امسال خالی بود و جز چند نفر از افسران اجرایی پلیس حضور نداشتند؛ به طوری که قوانین سختگیرانه قرنطینه سراسری سه روزه در ایتالیا به اجرا در امده است.

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها