6/21/2021
دوشنبه، ۳۱ خرداد ۱۴۰۰
حناچی: 4 ایستگاه جدید مترو تهران در بهار امسال به بهره‌برداری می‌رسد

حناچی: 4 ایستگاه جدید مترو تهران در بهار امسال به بهره‌برداری می‌رسد

شهردار تهران اعلام کرد: در بهار امسال و تا پایان اردیبهشت، چهار ایستگاه‌ مترو اقدسیه، مرزداران٬ شهرک آزمایش و باقرخان تقدیم شهروندان تهران خواهد ‌شد.

اعتمادآنلاین| شهردار تهران اعلام کرد: در بهار امسال و تا پایان اردیبهشت، چهار ایستگاه‌ مترو اقدسیه، مرزداران٬ شهرک آزمایش و باقرخان تقدیم شهروندان تهران خواهد ‌شد.

 

به گزارش ایرنا، پیروز حناچی روز دوشنبه در حساب رسمی خود در توییتر با انتشار رشته توییتی ضمن اعلام این مطلب، نوشت: در زمستان99 نیز ایستگاه‌های برج میلاد، میدان قیام، چهل‌تن دولاب، آهنگ، امیرکبیر، یادگار امام(ره)، شهید ستاری، دانشگاه تربیت مدرس و شهید اشرفی اصفهانی راه‌اندازی شدند.

 

وی افزود: با افتتاح این چهار ایستگاه‌ جدید تا پایان اردیبهشت‌ماه تعداد ایستگاه‌های مترو بهره‌برداری شده توسط مجموعه‌ مدیریت شهری طی پنج ماه به 13 ایستگاه خواهدرسید.

 

شهردار تهران در ادامه این توییت بیان کرده است: بهره‌برداری از این ایستگاه‌ها حدود 4هزار میلیارد تومان هزینه در بر داشته‌است.

 

مترو تهران در هفت خط اصلی در حال خدمات‌رسانی است که پنج خط آن؛ 2، سه، چهار، 6 و هفت کاملاً درون‌شهری و یک خط آن؛ پنج نسبتاً برون‌شهری میان تهران و کرج و هشتگرد و یک خط آن(یک، انشعاب خط یک) به صورت دو قسمتی است که قسمت نخست درون‌شهری و قسمت دوم برون‌شهری میان تهران و فرودگاه امام خمینی(ره) است. اکنون این ناوگان در 246.8 کیلومتر از سطح زیرین پایتخت با یکصد و 34 ایستگاه و 216 رام قطار با یکهزار و 507 واگن فعال است.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها