5/12/2021
چهارشنبه، ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
کمیسیون‌های هیأت دولت در مدت باقی مانده موضوعات مهمتر را در اولویت قرار دهند
معاون اول رییس جمهور تأکید کرد

کمیسیون‌های هیأت دولت در مدت باقی مانده موضوعات مهمتر را در اولویت قرار دهند

جلسه دیدار دبیران کمیسیون‌های هیأت دولت با معاون اول رییس جمهور عصر دوشنبه برگزار شد.

اعتمادآنلاین| جلسه دیدار دبیران کمیسیون‌های هیأت دولت با معاون اول رییس جمهور عصر دوشنبه برگزار شد.

 

به گزارش ایسنا، اسحاق جهانگیری در این جلسه با قدردانی از دبیران کمیسیون های هیأت دولت در سال های اخیر گفت: از ابتدای دولت تدبیر و امید این جهت گیری مدنظر قرار گرفت که کمیسیون های هیأت دولت از توانمندی کارشناسی مطلوبی برخوردار باشند و دبیران این کمیسیون ها فقط به پیشنهادات دستگاه های اجرایی محدود نشوند.

 

معاون اول رییس جمهور با اشاره به توان کارشناسی کمیسیون های هیأت دولت تصریح کرد: خوشبختانه مصوبات هیأت وزیران با اتکا به بررسی های کارشناسی انجام شده در کمیسیون های مربوطه هیأت دولت، از قوت و استحکام مناسبی برخوردار هستند و معمولاً پیشنهاداتی که از مسیر کمیسیون ها در جلسات هیأت وزیران مطرح می شود به تصویب می رسند؛ چرا که بررسی و کارشناسی لازم در خصوص این پیشنهادات انجام شده و مصلحت اندیشی های لازم نیز مدنظر قرار گرفته است.

 

جهانگیری با قدردانی از اقدامات دفتر هیأت دولت برای کسب نظرات و دیدگاه های نخبگان، صاحبنظران و ذینفعان بخش خصوصی خاطرنشان کرد: اقدامات دفتر هیأت دولت و کمیسیون های آن در راستای الکترونیکی شدن فرایندها و شفاف سازی امور نیز حائز اهمیت است که لازم است این اقدامات و دستاوردها به اطلاع جامعه رسانده شود.

 

معاون اول رییس جمهور از دبیر هیأت دولت و دبیران کمیسیون های دولت خواست در فرصت محدود باقی مانده تا پایان دولت تدبیر و امید اولویت بندی مناسبی در خصوص پیشنهادات و موضوعات در دست اقدام انجام دهند به نحوی که موضوعات مهم و تعیین کننده با سرعت بیشتر مورد بررسی قرار گیرد و تا پایان دولت به سرانجام برسند.

 

سیمایی صراف دبیر هیأت دولت نیز در این جلسه گزارشی از عملکرد دفتر هیأت دولت در مدت اخیر ارائه کرد و گفت: دفتر هیأت دولت علاوه بر اقدامات دبیرخانه ای، یک مرجع کارشناسی است که با دقت و سرعت بالا موضوعات را به صورت بی طرفانه و بدون جانبداری مورد رسیدگی و بررسی کارشناسی قرار می دهد.

 

وی با اشاره به الکترونیکی شدن تمامی فرآیندهای دفتر هیأت دولت و نیز الکترونیکی شدن مذاکرات جلسات هیأت وزیران در این دولت اظهار داشت: با الکترونیکی شدن این فرآیندها، تمام موضوعات مندرج در مصوبات و پیشنهادات و نیز تمامی سخنان مطرح شده در مذاکرات جلسات هیأت وزیران از طریق کلیدواژه های مرتبط قابل جستجو و دستیابی است که این امر به چابک شدن و دقت کار دفتر هیأت دولت افزوده است.

 

دبیر هیأت دولت ادامه داد: پس از شیوع بیماری کرونا نیز با ایجاد بسترهای لازم، بخش زیادی از جلسات کمیسیون های هیأت دولت از طریق الکترونیکی برگزار شد و جلسات حضوری نیز با رعایت کامل موازین بهداشتی به انجام رسید.

 

در این جلسه همچنین تعدادی از دبیران کمیسیون های هیأت دولت گزارشی از عملکرد خود در سال های اخیر ارائه کردند و به بیان پیشنهاداتی برای بهبود عملکرد دولت به خصوص در ماه های پیش رو پرداختند.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها