5/16/2021
یکشنبه، ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
شرایط در منطقه زلزله‌زده مریوان عادی است

شرایط در منطقه زلزله‌زده مریوان عادی است

سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور گفت: شرایط در منطقه زلزله‌زده مریوان در استان کردستان آرام و عادی (وضعیت سفید) است.

اعتمادآنلاین| سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور گفت: شرایط در منطقه زلزله‌زده مریوان در استان کردستان آرام و عادی (وضعیت سفید) است.

 

به گزارش ایرنا، علی بختیاری در خصوص آخرین وضعیت مدیریت بحران و سوانح زلزله 5.3 دهم (ریشتری) شب گذشته(سه‌شنبه) در مرز عراق و استان کردستان، حوالی مریوان و در عمق 10 کیلومتری زمین اظهار داشت: طبق آخرین اطلاعات ارزیابی شده دریافتی از منطقه زلزله زده مریوان این زلزله باعث ایجاد ترک خوردگی و ریزش دیوارها در مناطق روستایی و بافت قدیمی بصورت جزیی شده است.

 

وی ادامه داد: اکنون مشکلی به لحاظ قطعی آب، برق و ارتباطات وجود ندارد و تیم‌های عملیاتی در منطقه در حال رفع عیب احتمالی بوده و تلاش‌ها تا حل کامل مشکل در منطقه ادامه خواهد داشت.

 

سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور اضافه کرد: اکنون شرایط در منطقه زلزله زده عادی است و مشکل خاص و جدی از سوی مردم و مسئولان دخیل در امر مدیریت بحران و سوانح به این سازمان گزارش نشده و نیروهای امدادی و ستادی در حالت آماده باش پاسخگویی به نیازهای احتمالی زلزله زدگان قرار دارند.

 

بختیاری توضیح داد: طبق آخرین اطلاعات ارزیابی شده دریافتی این زلزله تعدادی مصدوم سرپایی داشته که بر اثر ترس و هنگام خروج از منزل، دچار مصدومیت شده بودند که با حضور نیروهای امدادرسان هلال احمر و اورژانس به صورت سرپایی در محل درمان شدند.

 

به گزارش ایرنا، ساعت 19 و 42 دقیقه و 23 ثانیه شامگاه سه‌شنبه زلزله‌ای با قدرت 5.3 ریشتر، مرز عراق و استان کردستان، حوالی مریوان و در عمق 10 کیلومتری زمین روی داد.

 

این زلزله در 24 کیلومتری مریوان، 27 کیلومتری چناره و 28 کیلومتری بوئین سفلی، 98 کیلومتری سنندج روی داد و مردم شهرهای سنندج، سروآباد، سقز، بانه و دیواندره نیز آن را احساس کردند.

 

زلزله مریوان 2 پس لرزه نیز به دنبال داشت که بزرگترین آن 3.8 ریشتر قدرت داشت.

 

مریوان در 135 کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها