5/16/2021
یکشنبه، ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
240 هزار تن کالای اساسی برای تنظیم بازار در ماه مبارک رمضان توزیع شده است
مدیر کل هماهنگی توزیع و فروش شرکت بازرگانی دولتی ایران خبر داد:

240 هزار تن کالای اساسی برای تنظیم بازار در ماه مبارک رمضان توزیع شده است

مدیر کل هماهنگی توزیع و فروش شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: 240 هزار تن برنج، شکر و روغن برای تنظیم بازار در ماه مبارک رمضان توزیع شده است.

اعتمادآنلاین| «حجت براتعلی» اظهار داشت: بر اساس ابلاغیه وزارت صنعت، معدن و تجارت توزیع مقدار 240 هزار تُن از سه نوع کالای برنج، شکر و روغن برای تنظیم بازار ایام ماه مبارک رمضان در دستور کار شرکت بازرگانی دولتی ایران قرار گرفت که توزیع 30 هزار تُن برنج وارداتی، 30 هزار تُن شکر و 180 هزار تُن روغن بر اساس برنامه عملیاتی شده است.

 

 

به گزارش ایرنا، وی تصریح کرد: کالاهای اساسی برنج، شکر و روغن از طریق شبکه‌های توزیع کشور شامل: فروشگاه‌های زنجیره‌ای، میادین میوه و تره‌بار، مراکز اصناف منتخب با قیمت مصوب در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

 

براتعلی خاطرنشان کرد: توزیع کالاهای اساسی مورد نیاز مردم در ماه مبارک رمضان بلافاصله بعد از تنظیم بازار پایان سال 99، عملیاتی شد و وقفه‌ای در اجرای طرح ایجاد نشده است و تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه دارد.

 

وی تاکید کرد: هیچ محدودیتی برای توزیع کالاهای اساسی مردم وجود ندارد و در صورتی که تشخیص داده شود بازار نیاز به کالا دارد اقدامات اساسی انجام خواهد شد.

 

مدیر کل هماهنگی توزیع و فروش شرکت بازرگانی دولتی ایران تأکید کرد: در طول اجرای طرح، هر استانی که در زمینه تأمین این کالاها کمبود داشته باشد می‌تواند با انعکاس مشکل خود به وزارت صنعت نسبت به تأمین کالاهای مورد نیاز مردم در ماه مبارک رمضان اقدام کند.

 

به گزارش ایرنا، هفته گذشته در جلسه ستاد تنظیم بازار مقرر شد، میزان 30 هزار تن برنج وارداتی هندی و تایلندی به ترتیب با قیمت 18 هزار و 500 تومان و 12 هزار و 500 تومان در اختیار مصرف‌کنندگان قرار بگیرد.

 

همچنین مقدار 30 هزار تن شکر با قیمت هشت‌هزار و 700 تومان برای بسته‌های یک کیلوگرمی، سه هزار تن گوشت قرمز منجمد با قیمت 80 هزار تومان و حدود 180 هزار تن روغن با قیمت مصوب به عنوان سهمیه ویژه ماه مبارک رمضان در نظر گرفته شد.

 

در این جلسه همچنین با اشاره به موجودی 136 هزار تنی خرما در کشور، گزارشی درباره چگونگی توزیع خرما در سراسر کشور نیز ارائه شد.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها