5/7/2021
جمعه، ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
سازمان بازرسی برای رفع موانع تولید ورود می‌کند
رئیس سازمان بازرسی کل کشور مطرج کرد؛

سازمان بازرسی برای رفع موانع تولید ورود می‌کند

 رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: سازمان بازرسی کل کشور برای حل چالش‌ها و رفع موانع تولید ورود می‌کند.

اعتمادآنلاین| حجت‌الاسلام حسن درویشیان با حضور در مؤسسه رازی و بازدید از بخش‌های مختلف در نشستی مشترک با علی اسحاقی رئیس و معاونین مؤسسه که در سالن زنده‌یاد دکتر کاوه برگزار شد، شرکت کرد. وی با تبریک سال جدید و قدردانی از زحمات تلاشگران عرصه واکسن در مؤسسه رازی اظهار کرد: مؤسسه رازی و محصولاتی که در این مجموعه تولید می‌شود، خط مقدم تحقق منویات رهبری در حوزه پدافند غیرعامل است به ویژه اینکه کشور ما با تهدیدات متعدد در بحث بیوتروریسم مواجه است و همواره از این سمت مورد تهدید قرار می‌گیرد.

 

به گزارش مهر، وی با بیان اینکه اقداماتی که تاکنون در زمینه ساخت واکسن کووید - 19 و مقابله با پاندمی کرونا در کشور انجام شده از مهم‌ترین مصادیق پدافند غیرعامل است، بنابراین به نیابت از مجموعه قوه قضائیه از مؤسسه رازی قدردانی می‌کنم، تصریح کرد: سیاست نظام و تأکید رهبر معظم انقلاب بر تولید، از مصادیق اشاره شده در اقتصاد مقاومتی است و واکسن و محصولات سلامت محور از مهم‌ترین آنها محسوب می‌شود.

 

رئیس سازمان بازرسی کل کشور بیان کرد: اقدامات مؤثری نیز که سال گذشته در زمینه تولید اقلام بهداشتی مقابله با این ویروس و ساخت واکسن انجام شد از مصادیق بارز جهش تولید بوده که امید است با رفع موانع تولید، شاهد سرعت بیشتری در کنترل این بیماری باشیم.

 

وی با بیان اینکه این سازمان از بدو شیوع بیماری بر پیشگیری تأکید و برای تأمین داروهای مورد نیاز و ترخیص مواد اولیه لازم از گمرک اقدام کرد، گفت: همواره و به ویژه در شرایط امروز حمایت از تولید واکسن به عنوان یک محصول استراتژیک، ضرورت و اصلی مهم محسوب می‌شود و نباید به واردات واکسن اتکا کنیم.

 

ایران توانایی صادرات واکسن کرونا را دارد

 

درویشیان خاطرنشان کرد: مؤسسه رازی، ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و انستیتو پاستور هم تاکنون اقدامات خوبی انجام داده‌اند، حتی می‌توانیم به صادرات واکسن‌های خود فکر کنیم که امنیت پایدار و ارزآوری برای کشور به همراه دارد.

 

وی دستیابی به دانش فنی تولید واکسن و دارو در کشور را با اهمیت خواند و اظهار کرد: ظرفیت‌های بسیار خوبی در کشور در زمینه تولید محصولات سلامت محور وجود دارد که نیازمند هم‌افزایی و به اشتراک‌گذاری دانش فنی مجموعه‌های تولیدی و تحقیقاتی است زیرا موجب صرفه‌جویی در زمان، کاهش هزینه‌ها و افزایش سرعت در کارها می‌شود.

 

رئیس سازمان بازرسی کشوربه اهمیت مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی اشاره کرد و با بیان اینکه مؤسسه رازی مجموعه‌ای با یک قرن قدمت و فعالیت‌های تحقیقاتی گسترده است و هزینه کرد در این مجموعه‌ها و فعالیت‌های تحقیقاتی، سرمایه‌گذاری برای آینده کشور است، گفت: واکسن رازی کوو پارس که ساخت این مؤسسه است، طبق گفته محققان و سازندگان آن از ایمن‌ترین واکسن‌های ساخته شده برای کووید - 19 محسوب می‌شود و این نکته‌ای بسیار امیدوارکننده است.

 

وی هدف از این بازدید را حمایت از مجموعه‌های تولیدکننده واکسن و رفع موانع تولید در این مجموعه‌ها نام برد و قول پیگیری برای رفع و حل و فصل مسائل و چالش‌های مؤسسه رازی در استان و کشور داد و افزود: موضوعاتی مانند مسئله مؤسسه رازی و شهرداری کرج و واردات واکسن‌های مشابه تولید داخل حتماً از سوی سازمان بازرسی کشور پیگیری خواهد شد تا مؤسسه رازی با یک قرن سابقه تحقیق و تولید واکسن، با جدیت و سرعت بالاتری به فعالیت‌های خود بپردازد.

درویشیان تصریح کرد: این جز سیاست‌های نظام و قانون است که محصولات مشابه تولید داخل حق واردات ندارند و رهبری نیز بر آن تأکید ویژه دارند. این اقدام، عملی مضموم است که به تولید داخل صدمه می‌زند و تولیدکننده را بی‌انگیزه می‌کند.

 

ضرورت انجام تعهدات شهرداری کرج نسبت به مؤسسه رازی

 

همچنین حجت‌الاسلام والمسلمین درویشیان در بازدید از بخش‌های مختلف مؤسسه رازی و نشست مشترک با هیئت رئیسه این مجموعه در خصوص عدم انجام تعهدات شهرداری کرج در پاسخ به شهردار کرج که علت این موضوع را تحریم‌ها و تورم اعلام کرد، این مشکلات را مربوط به شهرداری دانست و تصریح کرد: نباید این موارد در کارکرد و فعالیت‌های مؤسسه رازی تأثیر بگذارد.

 

وی با بیان اینکه در این شرایط بسیاری برای تحریم راه‌حل‌هایی یافتند و در صورت لزوم شهرداری کرج نیز باید از این رویه استفاده می‌کرد، افزود: باید هرچه سریع‌تر جلسه‌ای مشترک با حضور طرفین در جهت انجام توافقات صورت پذیرد و منابع لازم برای ادامه پروژه‌های نیمه‌کاره در اختیار مؤسسه رازی قرار گیرد چراکه یک روز تأخیر در اجرای این پروژه‌ها کشور را متضرر خواهد کرد.

 

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با تأکید بر اینکه تعیین تکلیف این امر به نفع شهرداری نیز هست چراکه کار عقب‌افتاده چندین ساله را ماندگار می‌کند، خاطرنشان کرد: لازم است نتیجه این جلسه حتماً برای بنده ارسال شود.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها