5/10/2021
دوشنبه، ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰
گیلان، استان پیشرو در توسعه مینی فوتبال
رییس انجمن مینی فوتبال فدراسیون ورزشهای همگانی تصریح کرد:

گیلان، استان پیشرو در توسعه مینی فوتبال

کریم مقدم، رییس انجمن مینی فوتبال فدراسیون ورزشهای همگانی در تشریح این ورزش گفت: فدراسیون جهانی مینی فوتبال، این ورزشی جذاب و مهیج از سال 2008 در مقرکشور چک در حال فعالیت است و این ورزش از خیابان و خطراتش به چمن مصنوعی هم برای بعد سلامتی و هم در بعد ورزشی هدایت شده است وهمچنین درحال حاضردر جهان 144 عضو رسمی و غیررسمی داشته وتاکنون 3دوره جام جهانی مینی فوتبال نیز برگزارشد.

اعتمادآنلاین| کریم مقدم، رییس انجمن مینی فوتبال فدراسیون ورزشهای همگانی در تشریح این ورزش گفت: فدراسیون جهانی مینی فوتبال، این ورزشی جذاب و مهیج از سال 2008 در مقرکشور چک در حال فعالیت است و این ورزش از خیابان و خطراتش به چمن مصنوعی هم برای بعد سلامتی و هم در بعد ورزشی هدایت شده است وهمچنین درحال حاضردر جهان 144 عضو رسمی و غیررسمی داشته وتاکنون 3دوره جام جهانی مینی فوتبال نیز برگزارشد.


وی افزود: مینی فوتبال هیچ ربطی به فیفا و فدراسیون فوتبال ندارد چون قوانین بازی جدیدتری دارد و 11 یه 11 نیست، مینی فوتبال بصورت 5 به 5 تا 8 به 8 در دو نیمه برگزار می‌شود. اندازه دروازه آن 4×2، زمین آن 26 متر تا 30 متر عرض و 46 تا 50 طول دارد .

 

کریم مقدم با بیان اینکه این رشته ورزشی از سال 99 بطور رسمی وارد مجموعه فدراسیون ورزشهای همگانی کشور شد، افزود: مینی فوتبال بیشتر جنبه همگانی دارد و جذابیت این ورزش به همگانی و دردسترس بودن برای همه اقشار جامعه است.


رئیس انجمن مینی فوتبال فدراسیون ورزشهای همگانی گفت: درحال حاضر 30 هیات استانی وهمچنین جزیره کیش نیز کمیته های مینی فوتبال خود را فعال کرده و تا چند هفته دیگر نیز درتمام استانهای کشور شاهد تشکیل کمیته های مینی فوتبال خواهیم بود.

 

 

وی با اشاره به اینکه درحال حاضر استانهای گیلان، خوزستان، یزد والبرز جزو استانهای فعال دراین زمینه هستند، گفت: بسیار امیدواریم با برنامه ریزی ها و تلاش های مستمر دراین خصوص تا 2 ماه آینده شاهد فعالیت شهرستانهای همه استانها در توسعه مینی فوتبال باشیم.

 

 

 

کریم مقدم در خصوص اسقرار کنفدراسیون مینی فوتبال در ایران اظهار داشت: ایران یک قطب بزرگ فوتبال در رشته های مختلف ساحلی، فوتسال وفوتبال در آسیا است و با فراهم کردن بستر مناسب برای مینی فوتبال نیز دراین رشته هم بسیار عملکرد درخشانی خواهیم داشت. لذا با پیشنهاد اینجانب برای استقرار این کنفدراسیون در ایران، پیرو جلسه ای با عبدالحمید احمدی، معاون فرهنگی وتوسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و افشین ملایی، رییس فدراسیون ورزشهای همگانی در این خصوص از ریاست جهانی مینی فوتبال دعوت کردیم تا طی نشستی در تهران درزمینه استقرار کنفدراسیون مینی فوتبال آسیا درایران بحث وگفتگو کنیم.

 

منبع: روابط عمومی هیات ورزش های همگانی گیلان

 


وی همچنین افزود:
3جام بین المللی مینی فوتبال، آقایان، خانم ها و همچنین جام جهانی باشگاه های جهان برنامه های مینی فوتبال پیش رو داریم که هدف ما تشکیل یک تیم ملی قدرتمند و تیم های باشگاهی حرفه ای برای شرکت دراین رقابت ها است.


رییس انجمن مینی فوتبال فدراسیون ورزشهای همگانی با اشاره به عملکرد خوب مینی فوتبال هیات ورزشهای همگانی گیلان در طول این مدت گفت: با توجه به حضور علیرضا زهری، رییس هیات ورزشهای همگانی گیلان ، بعنوان رئیسی کاربلد و ورزش دوست وهمچنین تیم حرفه ای این هیات باتوجه به علاقه مندی مردم این استان به این رشته روزهای بسیار خوبی درانتظار توسعه و گسترش مینی فوتبال در استان گیلان میباشد.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها