5/14/2021
جمعه، ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰
آرامکو افزایش ظرفیت تولید را از سر گرفت

آرامکو افزایش ظرفیت تولید را از سر گرفت

شرکت سعودی آرامکو به‌منظور افزایش ظرفیت تولید نفت خام، پروژه‌های توسعه‌ای را ازسر گرفت.

اعتمادآنلاین| یک منبع مطلع از قراردادهای شرکت سعودی آرامکو اعلام کرد که بزرگ‌ترین شرکت نفتی و صادرکننده نفت جهان توسعه پروژه‌های فراساحلی بزرگ خود را ازسر گرفته است.

 

به گزارش خبرگزاری مهر، این پروژه‌ها تا سال 2024، یک میلیون و 150 هزار بشکه در روز به ظرفیت تولید نفت خام عربستان می‌افزاید.

 

آرامکو پس از سقوط قیمت‌ها و تقاضای نفت در سال 2020، دکل‌های حفاری دریایی را غیرفعال کرد و آغاز چند پروژه توسعه‌ای را به تأخیر انداخت.

 

این منبع افزود: سعودی آرامکو اکنون فعالیت پروژه‌های به‌تعویق‌افتاده را ازسر می‌گیرد، این شرکت بزرگ نفتی مناقصه‌هایی برای توسعه میدان نفتی فراساحلی زولوف با ظرفیت 825 هزار بشکه در روز صادر کرده است تا ظرفیت تولید آن 600 هزار بشکه در روز افزایش یابد.

 

این پروژه توسعه‌ای که ابتدا قرار بود سال 2023 آغاز شود، چند ماه به تأخیر افتاده است و انتظار می‌رود اواخر سال 2023 یا اوایل سال 2024 فعالیت خود را آغاز کند.

 

توسعه دو میدان نفتی دریایی مرجان و بِری هم اواخر مارس آغاز شده است. قرار است تا سال 2023 ظرفیت میدان نفتی مرجان با ظرفیت کنونی 400 هزار بشکه در روز، 300 هزار بشکه در روز افزایش یابد و ظرفیت میدان بِری نیز که هم‌اکنون ظرفیتی معادل 300 هزار بشکه در روز دارد، 250 هزار بشکه در روز افزایش می‌یابد.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها