5/16/2021
یکشنبه، ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
برنامه هسته‌ای ایران بسیار محفوظ ‌است / متوقف کردن فعالیت‌های هسته‌ای ایران کار آسانی نیست
عاموس یادلین، از ژنرال‌های ارشد رژیم صهیونیستی:

برنامه هسته‌ای ایران بسیار محفوظ ‌است / متوقف کردن فعالیت‌های هسته‌ای ایران کار آسانی نیست

یکی از ژنرال‌های ارشد رژیم صهیونیستی بعداز اقدام تروریستی این رژیم برای خرابکاری در تاسیسات هسته‌ای نطنز و اقدام سریع ایران در آغاز غنی‌سازی اورانیوم با غنای 60 درصد اعتراف کرد که متوقف کردن فعالیت‌های هسته‌ای ایران کار ساده‌ای نیست.

اعتمادآنلاین| «عاموس یادلین» از ژنرال های ارشد رژیم صهیونیستی بعداز اقدام تروریستی این رژیم برای خرابکاری در تاسیسات هسته ای نطنز و اقدام سریع ایران در آغاز غنی‌سازی اورانیوم با غنای 60 درصد اعتراف کرد که متوقف کردن فعالیت های هسته ای ایران کار ساده ای نیست.

 

به گزارش ایرنا، مطرح شدن این حرف ها از زبان ژنرال اسرائیلی در زمانی که مذاکرات جاری ایران و گروه 1+4 در وین با هدف لغو تحریم های آمریکا علیه ایران و حفظ برجام روند مثبتی را طی می کند، حکایت از نگرانی و استیصال تل آویو دارد.

 

تارنمای شبکه آمریکایی سی ان بی سی به نقل از ژنرال یادلین نوشت که در حمله به تاسیسات هسته ای عراق و سوریه در سال های 1981 و 2007 میلادی نقش و مشارکت داشته است، تاکید کرد که انجام عملیاتی مشابه این حمله هاعلیه برنامه هسته ای ناممکن است. 


اوسیراک معروف به تموز نخستین و تنها راکتور اتمی عراق بود که در زمان حکومت صدام در 18 کیلومتری جنوب شرقی بغداد توسط فرانسوی ها در دست احداث بود و درسال 1981 میلادی در حمله هوایی نیروهای ارتش صهیونیستی بطور کامل نابود شد.


این ژنرال صهیونیست اذعان کرده که برنامه هسته‌ای ایران پراکنده و بسیار محفوظ ‌است.


سخنان یادلین در حالی است که رژیم صهیونیستی با هدف تحت الشعاع قراردادن روند رو به جلو مذاکرات هسته ای در وین برای رفع تحریم های آمریکا ، دست به خرابکاری و تروریسم هسته ای علیه تاسیسات نطنز زده است.


هفته گذشته عوامل رژیم صهیونیستی با اقدامی تروریستی و خرابکاری در تاسیسات هسته ای نظنز، سعی در متوقف کردن آن را داشتند اما نتیجه این اقدام تروریستی آغاز غنی سازی 60 درصد از سوی ایران بود که آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز آن را تایید کرد.

 
 
  
  

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها