5/16/2021
یکشنبه، ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
لبنان در آستانه فروپاشی است
حسن دیاب، نخست وزیر موقت لبنان:

لبنان در آستانه فروپاشی است

حسان دیاب، نخست وزیر دولت پیشبرد امور لبنان در سخنرانی خود از سفارت لبنان در قطر گفت: کشور ما از یک تونل تاریک عبور می کند و لبنانی ها از تاریکی رنج می برند؛ تاریکی که نتیجه فقر و اوضاع معیشتی و اجتماعی دشوار در کشور است.

اعتمادآنلاین|نخست وزیر موقت لبنان در جریان سفرش به قطر طی اظهاراتی درباره اوضاع کشورش هشدار داد که لبنان در معرض خطر جدی و در آستانه فروپاشی است.

 

به گزارش ایسنا، به نقل از روسیا الیوم، حسان دیاب، نخست وزیر دولت پیشبرد امور لبنان در سخنرانی خود از سفارت لبنان در قطر گفت: کشور ما از یک تونل تاریک عبور می کند و لبنانی ها از تاریکی رنج می برند؛ تاریکی که نتیجه فقر و اوضاع معیشتی و اجتماعی دشوار در کشور است.

 

وی افزود: لبنان به آستانه سقوط کامل رسیده است و متأسفانه پس از گذشت نزدیک به نه ماه از استعفای دولت، همچنان موانعی بر سر راه تشکیل دولت ادامه دارد.

 

حسان دیاب در ادامه خواهان کمک کشورهای عربی شد و گفت: لبنان در معرض خطر جدی است و دیگر نمی‌تواند صبر کند. ما امکانات خود را به پایان رسانده‌ایم.

 

وی تأکید کرد که لبنان مشتاق احیای همبستگی بین کشورهای عربی است و خواهان ایستادن کشورهای عربی در کنار لبنان در شرایط دشوار کنونی شد.

 

با وجود گذشت بیش از 6 ماه از انفجار مهیب بندر بیروت که به استعفای دولت «حسان دیاب» انجامید، هنوز دولتی در این کشور تشکیل نشده است.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها