5/14/2021
جمعه، ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰
ویروسی غیر از نوع انگلیسی وارد کشور نشده است
سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت:

ویروسی غیر از نوع انگلیسی وارد کشور نشده است

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: وزارت بهداشت متولی شناسایی نوع ویروس است و تاکنون هیچ موردی غیر از نوع انگلیسی آن وارد کشور نشده است. تنها نوع ویروس جهش‌یافته کرونا که وارد ایران شد، کرونای انگلیسی بوده است.

اعتمادآنلاین| سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ورود هرگونه ویروس جدید کرونا به کشور را تکذیب کرد و گفت: تنها نوع ویروس جهش یافته کرونا که وارد ایران شد، کرونای انگلیسی بوده است و دیگر انوع ویروس‌های جهش یافته در هیچ کجای کشور مشاهده نشده است.


به گزارش ایرنا، دکتر سیما سادات لاری روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از مراکز درمانی و بیمارستانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در جمع خبرنگاران افزود : وزارت بهداشت متولی شناسایی نوع ویروس است و تا کنون هیچ موردی غیر از نوع انگلیسی آن وارد کشور نشده است.

 

وی هشدار داد : البته این به معنای ناممکن بودن ورورد انواع دیگر ویروس‌های جهش یافته به کشور نیست و باید نسبت به این تهدید بسیار هوشیار بود ، زیرا برخی از انواع ویروس کرونای جهش یافته می توانند بسیار آسیب‌زا باشند و کنترل پاندمی را با مشکل مواجه کنند.

 

سخنگوی وزارت بهداشت اظهار داشت : در درون کشور نیز ممکن است با جهش‌هایی در ویروس کرونا مواجه شویم که البته تا کنون مورد مشکوک یا قطعی مشاهده نشده است.

 

وی تنها راهکار برای از بین بردن تهدید کرون را واکسیناسیون همگانی دانست و افزود : تا زمانی که واکسیناسیون همگانی کامل شود ، بهترین روش رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک است که تقریباً مدیریت و کنترل بیماری کووید19 را آسان خواهد کرد.

سادات لاری مسئولیت جلوگیر از ورود سوش‌های جدید ویروس کرونا به کشور را متوجه دستگاه‌ها و نهادهای متولی از طریق اجرای سختگیرانه تمامی محدودیت‌ها و پروتکل‌ها دانست و گفت که وزات بهداشت هم تاکنون هشدارهای لازم را نسبت به اهمیت جلوگیری از ورود ویروس‌های جدید به متولیان داده است.

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها