5/14/2021
جمعه، ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰
هدف سوپرلیگ کاهش رقم قرارداد فوتبالیست‌ها است

هدف سوپرلیگ کاهش رقم قرارداد فوتبالیست‌ها است

پروژه سوپرلیگ پروژه‌های اقتصادی زیادی داشت و یکی از این‌ها کم کردن حقوق فوتبالیست‌ها بوده است. مسئولان این تیم‌ها قصد داشتند برنامه‌هایی تدوین کنند که براساس آنها حقوق و دریافتی فوتبالیست‌ها در یک سال حداکثر به 55 درصد از درآمد باشگاه در آن سال برسد.

اعتمادآنلاین| یکی از اصول اصلی در بین باشگاه های سوپرلیگ این بود که دریافتی تمام فوتبالیست ها باید نهایتا 55 درصد از درآمد باشگاه باشد نه بیشتر.

 

به گزارش ایسنا، پروژه سوپرلیگ که بعد از 48 ساعت با کناره گیری تیم ها منتفی شده است پروژه های اقتصادی زیادی داشت و یکی از این ها کم کردن حقوق فوتبالیست ها بوده است.

 

مسئولان این تیم ها قصد داشتند برنامه هایی تدوین کنند که براساس آنها حقوق و دریافتی فوتبالیست ها در یک سال حداکثر به 55 درصد از درآمد باشگاه در آن سال برسد و به همین خاطر جلوی انتقال های نجومی گرفته شود.

 

بعد از اسنادی که از مسئولان سوپرلیگ به دست آمد فاش شد که برنامه اصلی این نهاد کم کردن قدرت فوتبالیست ها بوده است. در حال حاضر تیم های مدرن و بزرگ بین 70 تا 80 درصد از درآمد خود را در سال صرف پرداخت به بازیکنان می کنند که رقم بسیار بالایی است و به همین خاطر تیم ها با هم تفاهم کردند تا با حضور در این پروژه به کم کردن رقم پرداختی به فوتبالیست ها کمک کنند.

 

به دلیل شیوع ویروس کرونا خیلی از تیم ها با معضل خرید بازیکن روبرو هستند و در تابستان گذشته نیز این اتفاق رخ داد و کاهش چشمگیری در خرید بازیکن را شاهد بودیم و اتفاقی که به نظر می رسد در تابستان سال جاری نیز تکرار شود.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها