5/12/2021
چهارشنبه، ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
لایحه محدودیت فروش تسلیحات آمریکا به عربستان تصویب شد
توسط مجلس نمایندگان آمریکا صورت گرفت:

لایحه محدودیت فروش تسلیحات آمریکا به عربستان تصویب شد

قانون حمایت از معارضین سعودی در سال 2021" با موافقیت نمایندگان هر دو حزب جمهوریخواه و دموکرات با کسب 350 رای موافق به 71 رای مخالف در مجلس نمایندگان آمریکا به تصویب رسید.

اعتمادآنلاین| مجلس نمایندگان آمریکا بامداد پنجشنبه به علت قتل وحشیانه جمال خاشقچی لایحه محدودیت فروش تسلیحات نظامی به عربستان را به تصویب رساند.

 

به گزارش ایرنا از نشریه هیل، لایحه " قانون حمایت از معارضین سعودی در سال 2021" با موافقیت نمایندگان هر دو حزب جمهوریخواه و دموکرات با کسب 350 رای موافق به 71 رای مخالف در مجلس نمایندگان آمریکا به تصویب رسید.

 

بعد از تصویب این لایحه برای اجرایی شدن آن سنا آمریکا نیز باید لایحه را به تصویب برساند.

 

لایحه تصویب شده توسط نماینده دموکرات "گری کانلی" ارائه شد، کانلی نماینده منطقه ای است که خاشقجی زمانیکه در امریکا زندگی می کرد، درانجا سکونت داشت.

 

این لایحه فروش و صادرات برخی از تسلیحات دفاعی به عربستان را متوقف می کند مگر اینکه رییس جمهوری بتواند گواهی دهد که عربستان درگیر سرکوب و شکنجه مخالفان و بازداشت خودسرانه شهروندان ایالات متحده یا بین المللی نیست.

 

لایحه محدودیت صادرات تسلیحات به عربستان در حالی به تصویب میرسد که اداره مدیریت اطلاعات ملی آمریکا اسفند سال گذشته در گزارشی محمد بن سلمان را به طراحی قتل خاشقچی در سال 2018 میلادی در ساختمان کنسولگری عربستان در ترکیه متهم کرد.

 

دولت "جو بایدن" رئیس جمهوری آمریکا بعد از دریافت این گزارش شماری از مقام های سعودی را تحریم کرد اما از مجازات بن سلمان امتناع کرد.

 

خاشقچی روزنامه نگار مخالف و منتقد آل سعود مهرماه سال 97 زمانی که برای انجام یک کار اداری به ساختمان کنسولگری عربستان در استانبول ترکیه مراجعه کرد، به قتل رسید اما جسد او هیچ گاه پیدا نشد.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها