7/29/2021
پنج شنبه، ۰۷ مرداد ۱۴۰۰
هفتمین محموله واکسن روسی تحویل سفارت ایران شد
کاظم جلالی، سفیر ایران در روسیه:

هفتمین محموله واکسن روسی تحویل سفارت ایران شد

سفیر ایران در روسیه با بیان اینکه هفتمین محموله واکسن روسی «اسپوتنیک وی» فردا (9 اردیبهشت ماه) به ایران ارسال می‌شود، اعلام کرد که با احتساب این تعداد واکسن تاکنون 720 هزار دوز به ایران تحویل داده شده است.

اعتمادآنلاین| هفتمین محموله واکسن روسی «اسپوتنیک وی» از سوی صندوق سرمایه گذاری های مستقیم روسیه به سفارت ایران در مسکو تحویل شد که فردا پنجشنبه به تهران ارسال می شود.

 

به گزارش ایرنا، کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه با بیان اینکه این محموله فردا از طریق شرکت هواپیمایی ماهان به ایران ارسال می شود، اعلام کرد که با احتساب این تعداد واکسن تاکنون 720 هزار دوز به ایران تحویل داده شده است.

 

ایران و روسیه علاوه بر قرارداد دو میلیون دوزی واکسن اسپوتنیک وی که بهمن ماه پارسال بین دو طرف امضا شد اواخر ماه گذشته نیز  قرارداد 60 میلیون دوز واکسن برای واکسیناسیون کامل 30 میلیون نفر را امضا و نهایی کردند که  براساس این قرارداد از خرداد تا آذر ماه سال جاری به ایران ارسال خواهد شد.  

 

سفیر جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد تاکنون چهار شرکت ایرانی به طرف روسیه ای برای تولید مشترک واکسن در داخل کشور معرفی شده  که در حال حاضر 2 شرکت به تایید رسیده است و هم اکنون با همکاری طرف روس فرایند تولید مشترک این واکسن توسط این شرکت ها در ایران آغاز شده است.  

 

واکسن روسی اسپوتنیک وی در 60 کشور جهان ثبت شده است که جمعیت کلی آنها سه میلیارد نفر برآورد می شود. بیش از 30 کشور در حال حاضر واکسیناسیون گسترده را با این واکسن آغاز کرده اند...

 

محققان موسسه سرمایه‌گذاری مستقیم روسیه و مؤسسه تحقیقات همه‌گیرشناسی و میکروبیولوژی گامالیا، 30 فروردین اعلام کردند یافته‌های جدید از مطالعه واکسن روسی «اسپوتنیک وی» بر روی سه میلیون و 800 هزار نفر نفر نشان می‌دهد که اثربخشی این واکسن کرونا 97.6 درصد است.

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها