5/18/2021
سه شنبه، ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
اخبار درباره آزادی قریب الوقوع زاغری صحت ندارند
وزیر خارجه انگلیس:

اخبار درباره آزادی قریب الوقوع زاغری صحت ندارند

وزیر امور خارجه انگلیس در یک کنفرانس خبری به سوال‌ها درباره نازنین زاغری، زندانی دو تابعیتی انگلیسی-ایرانی پاسخ داد.

اعتمادآنلاین| دومینیک راب وزیر امور خارجه انگلیس درباره نازنین زاغری زندانی دو تابعیتی انگلیسی-ایرانی که به اتهامات امنیتی در ایران زندانی است، گفت: ایران بدون قید و شرط ناگزیر به آزاد کردن کسانی است که از دیدگاه ما غیرقانونی زندانی شده‌اند و به گمانم اخبار حاکی از آزادی قریب الوقوع او[زاغری] صحت ندارد.

 

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، اخیرا اخباری مبنی بر توافق بر سر آزادی زاغری و آزادسازی پول‌های ایران در انگلیس مربوط به قرار داد تانک‌های چیفتن منتشر شده بود.


حجت کرمانی وکیل مدافع زاغری پیش از این در گفت‌وگو با ما درباره حکم اخیر صادر شده برای زاغری اظهار کرد: رای پرونده دوم موکلم به من ابلاغ شد.

 

بر اساس رای صادره  نازنین زاغری به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام از طریق شرکت در تجمع  مقابل سفارت ایران در لندن در سال 88 و مصاحبه با شبکه بی بی سی فارسی» به یک سال حبس تعزیری و یک سال منع خروج از کشور محکوم شده است.

 

وی افزود: پرونده اول زاغری تمام شد و او آزاد است و در این پرونده هم به قید کفالت آزاد است که  در مهلت مقرر قانونی به رای صادره  اعتراض خواهیم کرد. 

 

زاغری 15 فروردین 1395 به هنگام خروج از ایران به مقصد انگلستان بازداشت شد و 17 اسفند 99 محکومیتش به پایان رسید و پابندش باز شد.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها