5/18/2021
سه شنبه، ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
شمار مبتلایان کرونا در هند از 20 میلیون نفر گذشت

شمار مبتلایان کرونا در هند از 20 میلیون نفر گذشت

وزارت بهداشت هند تایید کرد که با ثبت 357 هزار و 229 مورد جدید ابتلا به کرونا ظرف 24 ساعت گذشته در این کشور، شمار کلی مبتلایان کووید 19 در هند از مرز 20 میلیون نفر عبور کرده وتا صبح امروز سه‌شنبه این آمار به 20 میلیون و 282 هزار و 833 نفر رسیده است.

اعتمادآنلاین| همچنین از صبح روز دوشنبه 3449 مرگ دیگر بر اثر این بیماری نیز گزارش شده و شمار کشته های آن در هند 222 هزار و 408 تن اعلام شده است.

 

به گزارش ایسنا، بنابر گزارش شینهوا، افزایش آمار مرتبط با کووید 19 در این کشور همچنان ادامه دارد اما دولت فدرال هند، قرنطینه کامل را رد کرده است.

 

همچنین برخی از ایالت ها مقررات منع رفت و آمد شبانه یا محدودیت‌های منطقه ای و مقطعی را اعمال کرده اند و این در حالیست که در دهلی نو، پایتخت این کشور محدودیت‌های قرنطینه‌ای برای سومین هفته متوالی تا تاریخ 10 مه یعنی ادامه خواهد داشت.

 

در حال حاضر بیمارستان‌های هند با معضل کمبود ظرفیت برای پذیرش بیماران روبرو هستند، منابع اکسیژن کم شده و سردخانه‌ها و کوره‌های جسدسوزی مملو از اجساد قربانیان است.

 

یورونیوز نیز گزارش کرده که تاکنون مسئولان چندین ایالت هند واکسیناسیون بزرگسالان را که به دلیل کمبود واکسن به روز شنبه افتاده بود، باز هم به تعویق انداخته‌اند.

 

وزارت بهداشت ملی هند می‌گوید که ایالت‌ها تاکنون 10 میلیون دوز واکسن دریافت و ذخیره کرده‌اند و دو میلیون دوز دیگر در سه روز آینده ارائه می‌شود.

 

هند با وجود آن که بزرگ‌ترین تولید کننده واکسن در جهان است اما هنوز به میران کافی واکسن در دسترس ندارد و تاکنون تنها حدود 9 درصد از جمعیت این کشور 1.35 میلیارد نفری واکسن کووید دریافت کرده‌اند.

 

همچنین همزمان با اوج گیری کرونا در این کشور کمک‌های بین‌المللی به سوی هند سرازیر شده است.

 

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها