6/14/2021
دوشنبه، ۲۴ خرداد ۱۴۰۰
هوای ‌پایتخت در محدوده قابل قبول

هوای ‌پایتخت در محدوده قابل قبول

براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، ‌ کیفیت هوای ‌پایتخت امروز (15 اردیبهشت ماه) در محدوده قابل قبول است و تداوم این شرایط طی روز پیش‌بینی می‌شود.

اعتمادآنلاین| پیش‌بینی‌های انجام‌ شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران حاکی از آن است که صبح امروز (15 اردیبهشت ماه) کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل‌ قبول قرار خواهد گرفت که ناشی از ناپایداری جوی طی ساعات گذشته است.

 

به گزارش ایسنا، به‌تدریج با رشد ناپایداری جوی، وزش باد نسبتا شدید و احتمال رگبار پراکنده در برخی ساعات بعدازظهر شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده‌ها فراهم خواهد بود، هرچند احتمال گسیل گرد و خاک در مناطق مستعد، کاهش کیفیت هوا را به‌دنبال خواهد داشت. تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت باعث کاهش غلظت آلاینده‌ها به‌ویژه ذرات معلق خواهد شد و برقراری وضعیت قابل‌ قبول در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

 

کاهش نسبی تندی باد تا صبح فردا (16 اردیبهشت ماه) و افزایش ترافیک صبحگاهی تاحدودی باعث تجمع آلاینده‌ها خواهد شد و برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در برخی مناطق پرتردد پیش‌بینی می‌شود.

 

وزش باد مؤثر تا نسبتا شدید در ساعات بعدازظهر شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده‌ها را فراهم خواهد کرد همچنین در مناطق مستعد می‌تواند با گسیل گرد و خاک همراه باشد. با تداوم وزش باد مؤثر تا شامگاه فردا (16 اردیبهششت ماه) با وجود افزایش تردد خودروها، احتمال می‌رود کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل‌ قبول قرار بگیرد.

 

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت طی 24 ساعت آینده منتهی به 8 صبح امروز با میانگین 65 در شرایط قابل قبول قرار داشت و کیفیت هوای هم اکنون نیز با میانگین 78 همچنان در شرایط قابل قبول است.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها