6/14/2021
دوشنبه، ۲۴ خرداد ۱۴۰۰
کمبود کدام ویتامین عامل احساس درد پس از جراحی زانوست؟

کمبود کدام ویتامین عامل احساس درد پس از جراحی زانوست؟

نتایج یک بررسی نشان می‌دهد: کمبود ویتامین D می‌تواند عامل کلیدی در تشدید احساس درد در زنانی باشد که تحت جراحی تعویض مفصل زانو قرار گرفته‌اند.

اعتمادآنلاین| زنان میانسالی که دچار کمبود ویتامین D هستند نسبت به زنانی که میزان کافی از این ویتامین در بدن آنان وجود دارد بیشتر احتمال دارد پس از جراحی تعویض مفصل زانو احساس درد داشته باشند.

 

به گزارش ایسنا، ویتامین D فاکتوری مهم در یک رژیم غذایی سالم است و یکی از فوائد آن حفظ سلامت استخوان و بافتهای سالم است.

 

در این مطالعه، محققان عوامل موثر بر احساس درد را پس از تعویض کامل مفصل زانو در زنان یائسه ارزیابی کردند. انجام این جراحی رایج و ایمن است اما بسیاری از زنان پس از این عمل احساس درد دارند.

 

محققان این مطالعه براساس نتایج بدست آمده اظهار داشتند که کمبود ویتامین D، استعمال دخانیات و شاخص توده بدنی بالا (BMI) از عوامل مستقل خطرساز در بروز احساس درد متوسط تا شدید پس از انجام عمل جراحی به حساب می آیند.

 

محققان آمریکایی اظهار داشتند: این یافته ها فرصتی برای پزشکان است تا به این عوامل اصلاح پذیر پیش از آنکه زنان یائسه تحت عمل جراحی تعویض مفصل قرار گیرند، بپردازند.

 

محققان همچنین میزان بالایی حدود67 درصد کمبود ویتامین D را در زنان یائسه ای مشاهده کردند که برای جراحی تعویض کامل مفصل زانو اقدام کرده اند.

 

به نقل از مدیسن نت، کمبود ویتامین D مشکلی اساسی در جهان است و حدود 60 درصد از بزرگسالان با کمبود این ویتامین مواجه هستند.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها