6/21/2021
دوشنبه، ۳۱ خرداد ۱۴۰۰
باید اذن رهبری را برای ورود به انتخابات بگیرد
استراتژی جبهه پایداری علیه رییسی؛

باید اذن رهبری را برای ورود به انتخابات بگیرد

ارگان رسانه جبهه پایداری مدعی شده است که چهره‌های متعدد سیاسی در این روزها به گونه‌ای از «لزوم اخذ اجازه رئیسی از رهبر انقلاب» برای حضور در انتخابات سخن می‌گویند که گویی وی قصد دارد تا بدون انجام چنین اقدام روشنی در انتخابات حاضر شود.

اعتمادآنلاین| ارگان رسانه جبهه پایداری از تلاش طیفی از اصول گرایان برای کنار گذاشتن ابراهیم رئیسی و فراهم کردن شرایط حضور برای کاندیدای خاص خبر داده است.

به گزارش دیده بان ایران؛ ارگان رسانه جبهه پایداری از تلاش طیفی از اصول گرایان برای کنار گذاشتن ابراهیم رئیسی و فراهم کردن شرایط حضور برای کاندیدای خاص خبر داده است. 

 

رجا نیوز نزدیک به جبهه پایداری مدعی شده؛ "کانال‌های محفلی گمنام تلاش داشتند تا حضور احتمالی رئیسی در انتخابات را به حضور احمدی‌نژاد پس از منع توسط رهبری در سال 96 تشبیه کنند!"

 

این ارگان رسانه ای نوشته است: «طی روزهای اخیر و با شدت گرفتن کمپین‌های دعوت از سیدابراهیم رئیسی برای حضور در انتخابات، اصولگرایانی که همواره ادعای استقبال از کاندیداتوری وی را داشته‌اند، خط خبری و سیاسی جدیدی را در پیش گرفته‌اند.

 

این رسانه مدعی شده؛ چهره‌های متعدد سیاسی در این روزها به گونه‌ای از «لزوم اخذ اجازه رئیسی از رهبر انقلاب» برای حضور در انتخابات سخن می‌گویند که گویی وی قصد دارد تا بدون انجام چنین اقدام روشنی در انتخابات حاضر شود. این ادعاها در حالی مطرح می‌شود که بدیهی‌ترین اقدام از سوی رئیسی برای حضور در این صحنه، هماهنگی با رهبر انقلاب خواهد بود.

 

 این جریان‌ها که در ابتدا سعی داشتند تا حضور رئیسی را «نیازمند دستور رهبری» نشان دهند، پس از مدتی تلاش کردند تا کاندیداتوری رئیسی را «مشروط به استعفا از سوی رهبری» نشان دهند. این در حالی است که هر دوی این مواضع و خطوط خبری از اساس غلط بوده و بهره‌ای از واقعیت نداشت.


 البته کانال‌های محفلی گمنام به این میزان بسنده نکرده و تلاش داشتند تا حضور احتمالی رئیسی در انتخابات را به حضور احمدی‌نژاد پس از منع توسط رهبری در سال 96 تشبیه کنند!


 در حالی که انتظار می‌رفت با افزایش اقبال به سیدابراهیم رئیسی احتمال حضور سایر کاندیداها رو به ضعف رود، اما خبرها حاکی است که در هفته جاری، ستاد یک کاندیدای خاص با پرداخت هزینه‌های کلان به سراغ اجاره کانال‌ها و صفحات در شبکه‌های اجتماعی مشغول است.


 در حالی که گفته می‌شد حضور  رئیسی موجب وحدت و اجماع حداکثری جریان انقلابی خواهد شد، تحرک‌ها حاکی است که تمام خبرسازی‌ها، چه آن‌ها که با نیت کاهش احتمال حضور برخی در انتخابات مطرح شده بود، و چه آن‌ها که شروط و مراحل عجیب و غریب برای کاندیداتوری رئیسی را مطرح می‌کرد، مانند دو تیغه یک قیچی هدفی جز فراهم کردن شرایط برای حضور یک کاندیدای خاص نداشته و ندارد.


رجا نیوز نوشته؛ بسیاری معتقدند معنای تحرکات اخیر آن است که مانند آن چه در سال 96 اتفاق افتاد، در این دوره نیز ممکن است افرادی که تا کنون مواضع و اخبار متعددی مبنی بر عدم حضور خود در انتخابات داشته‌اند، بار دیگر برای رقابت با رئیسی در صحنه حضور پیدا کنند.

 

بنابر گزارش دیده بان ایران؛ به نظر می رسد کُد های رسانه جبهه پایداری نشانگر تلاش تیم قالیباف علیه رئیسی است. این رسانه تلاش ها برای عدم حضور رئیسی را «خبرسازی‌ یک کاندیدای خاص برای امتحان دوباره شانس خود» دانسته است.

 

رئیسی

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها