6/15/2021
سه شنبه، ۲۵ خرداد ۱۴۰۰
اندازه مشروعیت جمهوری اسلامی را با ترازوی حضور مردم می‌سنجند
روزنامه جمهوری اسلامی نوشت:

اندازه مشروعیت جمهوری اسلامی را با ترازوی حضور مردم می‌سنجند

روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: باورمندان انتخابات بسته و تلاشگران این وادی بدانند که اندازه مشروعیت جمهوری اسلامی را با ترازوی حضور مردم می‌سنجند. به این هم دلخوش نباشند که می‌شود از کرونا سپری ساخت برای توجیه انتخابات کم‌رمق و حداقلی که دیگران در همین شرایط انتخابات حداکثری برگزار کردند.

اعتمادآنلاین|‌‌‌ در خبرها می‌خوانیم متولیانی که فقط شأن نظارتی دارند به‌گونه‌ای مصوبه می‌گذارند و سخن می‌گویند و استمرار استصواب را حتی در مناظرات هم جاری می‌دانند که هرکس بشنود متوجه می‌شود که قصه چیست. می‌ترسیم به همین شیوه پیش برود، رای‌دهندگان را هم ممیزی کنند!

 

به گزارش روزنامه جمهوری اسلامی، چیزی که برخی حضرات از قدیم به دنبالش بودند، یک انتخابات کنترل شده با برنده از پیش مشخص! بود یک جور انتخابات که هم برگزار بشود و هم در دایره تصمیم ما باشد.

 

آدم می‌ماند که اگر این همت که در کار کاهش شور انتخاباتی است تغییر مسیر می‌داد و با نظرات رهبر انقلاب مبنی بر انتخابات حداکثری، همسو می‌شد "چه می‌شد".

 

راستی از یاد برده‌اند مسئولان محترم که حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بارها و بارها با تأکید بر حضور حداکثری، راه بر این نگاه بسته‌اند؟

 

ان‌شاالله این بار هم چنین شود و ما با انتخاباتی حداکثری، دگر باره پشتوانه مردمی نظام برخاسته از انقلاب را فرادید جهانیان بگذاریم. باورمندان انتخابات بسته و حداقلی و تلاشگران این وادی بدانند که اندازه مشروعیت ما را با ترازوی حضور مردم می‌سنجند.

 

به این هم دلخوش نباشند که می‌شود از کرونا سپری ساخت برای توجیه انتخابات کم‌رمق و حداقلی که دیگران در همین شرایط و حتی شرایط بدتر از ما به لحاظ فراگیری کرونا، انتخابات حداکثری برگزار کردند.

 

نمونه‌اش همین آمریکای فلان، فلان شده که رکورد حضور را شکستند. در انتخاباتی که می‌گویند حضور مردم، در 120 سال گذشته بی‌سابقه بوده است. اینجا هم می‌شود و حتی باید چنین اتفاقی بیفتد تا پس از حماسه حضور مردمی، نظام و انقلاب، با تجدید قوا وارد مرحله‌ای نوین شود.

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها