6/21/2021
دوشنبه، ۳۱ خرداد ۱۴۰۰
ارزیابی آمریکا برای تحریم چین

ارزیابی آمریکا برای تحریم چین

نماینده ویژه دولت بایدن در امور تغییرات آب و هوایی گفت: دولت در حال ازریابی تحریم هایی به علت استفاده چین از نیروی کار اجباری در تولید پنل های خورشیدی و سایر قطعات در انرژی های تجدید پذیر است.

اعتمادآنلاین|جان کری نماینده ویژه دولت بایدن در امور تغییرات آب و هوایی در کمیته امور خارجه مجلس نمایندگان به تسلط چین بر تولیدات پنل های خورشیدی، باتری ها و سایر فناوری های انرژی سبز پرداخت و در مورد این که خرید این محصولات می تواند خریداران را در نقض حقوق بشر در این کشور درگیر می کند، پرداخت.

 

به گزارش ایرنا، به ادعای آمریکا بیشتر پلی سیلیکون جهان که در سلولهای فتوولتائیک برای پنل های خورشیدی استفاده می شود، از طریق استان سین کیانگ چین انجام می شود، جایی که چین در حال انجام یک کارزار مداوم علیه اقلیت های قومی است.

 

این درحالیست که وزارت خارجه چین ماه گذشته این اتهامات را دروغ و اطلاعات نادرست ساخته شده توسط نیروهای ضد چین خواند.

 

دموکرات ها به دنبال آن هستند تا هر چه زودتر تولیدات خورشیدی و بادی ایالات متحده افزایش و از طرف دیگر مصرف زغال سنگ و نفت در کشور کاهش یابد.

 

در همین مورد مایکل مک کانل نماینده جمهوریخواه تگزاس به کری گفت: شما چطور می توانید به ما اطمینان بخشید که نیروی کار اجباری به کار گرفته در چین هرگز بخشی از راه حل های آب و هوایی در ایالات متحده نخواهد بود.

 

کری در پاسخ مک کانل گفت: نگرانی مطرح شده شما کاملاً درست است زیرا این یک مشکل است پنل های خورشیدی به اعتقاد ما در برخی موارد با کار اجباری تولید می شوند.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها