6/21/2021
دوشنبه، ۳۱ خرداد ۱۴۰۰
بیت‌کوین در حال نابودی/ ایلان ماسک حملاتش را شروع کرد

بیت‌کوین در حال نابودی/ ایلان ماسک حملاتش را شروع کرد

ایلان ماسک این چنین ادامه داد: «آهای «کارشناسان» رمزارز، تا به حال اسم پی‌پل را شنیده‌اید؟ شاید من بیشتر از شما درباره چگونگی کارکرد پول بدانم.»

اعتمادآنلاین| ایلان ماسک گفته به نظرش بیت کوین غیرمتمرکز نیست چون بخش عمده‌ای از توان استخراج آن توسط چند نفر کنترل می‌شود. از زمانی که هفته پیش اعلام شد تسلا دیگر به پذیرش بیت‌کوین نمی‌پردازد، بسیاری از طرفداران بازار رمزارزها از ماسک ناراحت شدند و او هم با صحبت‌های خود به این تنش‌ها دامن زده است.

 

به گزارش دیجیاتو، شب گذشته، «پیتر مک‌کورمک» از ماسک به خاطر مواضع اخیرش درباره بیت گوین انتقاد کرد و غیرمتمرکز بودن را بزرگ‌ترین برتری این رمزارز دانست. مدیرعامل تسلا در جواب به او نوشت: «نوشته‌های ناخوشایندی مثل این رشته توییت باعث می‌شوند بخواهم تمام سرمایه‌گذاری خود را به دوج ببرم.»

 

مک‌کورمک در واکنش به گفته‌های ماسک اسم خود را به McObnoxious تغییر داد. Obnoxious صفتی بود که ماسک از آن برای اشاره به حرف‌های مک‌کورمک استفاده کرده بود. مدیرعامل تسلا در ادامه گفت: «بیت کوین در حقیقت خیلی متمرکز است چون بخش عمده آن توسط چند شرکت بزرگ استخراج یا هشینگ کنترل می‌شود. وقوع سیل در یک معدل زغال‌سنگ در «شین‌جیانگ» نرخ هش بیت‌کوین را 35 درصد کاهش داد. به نظر تو این غیرمتمرکز بودن است؟»

 

ایلان ماسک این چنین ادامه داد: «آهای «کارشناسان» رمزارز، تا به حال اسم پی‌پل را شنیده‌اید؟ شاید من بیشتر از شما درباره چگونگی کارکرد پول بدانم.» این اظهارات واکنش طرفداران دنیای رمزارزها را به دنبال داشت که مدعی بودند مقایسه با پی‌پل درست نیست چون این سرویس از بلاکچین استفاده نمی‌کند و بیت‌کوین آمده که با همین پلتفرم‌ها مقابله کند.

 

ماسک دیشب در واکنش به کاربری که گفته بود اگر مردم متوجه شوند تسلا بیت‌کوین‌هایش را فروخته، در سه‌ماهه بعدی خودشان را سرزنش خواهند کرد، این موضوع را تایید کرد. توییت ماسک جنجال زیادی به دنبال داشت و این تردید را در نگاه بسیاری از فعالان بازار به وجود آورد که شاید تسلا بیت‌کوین‌هایش را فروخته باشد. با این حال، ماسک چند ساعت بعد تصریح کرد که تسلا هیچ کدام از بیت‌کوین‌هایش را نفروخته است.
 
 
 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها