7/25/2021
یکشنبه، ۰۳ مرداد ۱۴۰۰
افزایش قیمت تخم مرغ نتیجه کشتار مرغ‌هاست
رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران:

افزایش قیمت تخم مرغ نتیجه کشتار مرغ‌هاست

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران گفت: در 5 ماهه اخیر نسبت به مدت مشابه سال گذشته، میزان جوجه‌ریزی 8 تا 9 میلیون قطعه کاهش یافته است.

اعتمادآنلاین| ناصر نبی پور با اشاره به افزایش قیمت تخم مرغ گفت: هم اکنون قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ درب مرغداری بین 15 هزار و 200 تا 15 هزار و 300 تومان است.

 

به گزارش مهر، وی با اشاره به اینکه حدود 3 ماه و نیم نرخ تخم مرغ زیر قیمت مصوب بود و تولیدکنندگان به شدت زیان کردند، افزود: وقتی قیمت تخم مرغ پایین بود هیچکس یاد تولیدکننده نمی‌افتاد اما الان که قیمت بالا رفته، به طور مداوم تماس می‌گیرند و ما را بازخواست می‌کنند.

 

نبی پور با اشاره به دلایل این گرانی افزود: دولت به مرغ‌های با سن بالای 90 هفته نهاده نمی‌دهد و با توجه به شرایط تولید و بازار نهاده، تولیدکنندگان نیز مرغ‌های بالای 90 هفته را به کشتارگاه می‌فرستند ضمن اینکه به دلیل شرایط تولید و زیان شدید تولیدکنندگان، آنان مرغ‌های با سن کمتر و حدود 85 هفته را نیز به کشتارگاه فرستادند و فقط در اردیبهشت ماه 2 تا 2.5 میلیون قطعه مرغ به کشتارگاه رفت که موجب کاهش تولید شده است.

 

این فعال بخش خصوصی اضافه کرد: همچنین میزان جوجه‌ریزی طی 5 ماه اخیر (دی، بهمن، اسفند و فروردین و اردیبهشت ماه) نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود 8 تا 9 میلیون قطعه کاهش یافته است.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها