7/27/2021
سه شنبه، ۰۵ مرداد ۱۴۰۰
«نگهبان شب» برنده جایزه ادبی پولیتزر شد

«نگهبان شب» برنده جایزه ادبی پولیتزر شد

برندگان جایزه ادبی پولیتزر 2021 در شاخه‌های مختلف همچون ادبیات داستانی، شعر و زندگی‌نامه معرفی شدند.

اعتمادآنلاین| برندگان جایزه معتبر پولیتزر 2021 در رشت‌های مختلف ادبیات و روزنامه‌نگاری در حالی اعلام شد که در بخش ادبیات رمان «نگهبان شب» نوشته «لوئیز اردریک» توانست جایزه ادبیات داستانی را به خود اختصاص دهد. 

 

به گزارش ایسنا، «لوئیز اردریک» که از قبیله «چیپوا» در آمریکاست داستان «نگهبان شب» را با الهام از زندگی پدربزرگش نوشته که آمیزه‌ای از سنت‌های داستان‌گویی شفاهی و نوشتاری است و روایتی از نامه‌هایی است که پدربزرگش برای نجات قبیله‌شان به واشنگتن ارسال می‌کرده است. 

 

«اردریک» که کسب جایزه کتاب مالی آمریکا و پِن آمریکا را در کارنامه دارد در سال 2009 نیز با رمان «بلای فاخته» به جمع نامزدهای نهایی جایزه پولیتزر در شاخه ادبیات داستانی راه یافته بود. 

 

در سایر بخش‌ها «فرانشیز: کمان‌های طلایی در آمریکای سیاه» نوشته «مارسیا شاتلن» برنده جایزه کتاب تاریخی شد و جایزه بخش زندگی‌نامه به کتاب «مردگان برمی‌خیزند: زندگی مالکوم ایکس» نوشته مشترک «لس پاین» و «تاماراپاین» رسید. 

 

«ناتالی دیاز» برای مجموعه شعر «شعرهای عاشقانه پسااستعماری» موفق به کسب جایزه پولیتزر در شاخه شعر شد و جایزه بخش ادبیات غیرداستانی هم به «دروغ ویلمینگتون: کودتای قتل 1989 و ظهور برتری سفیدپوستان» نوشته «دیوید زوکینو» اعطا شد. 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها