7/25/2021
یکشنبه، ۰۳ مرداد ۱۴۰۰
تا پایان شهریور 50 میلیون نفر واکسینه می‌شوند
یک عضو کمیسیون بهداشت مجلس:

تا پایان شهریور 50 میلیون نفر واکسینه می‌شوند

یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: طبق وعده‌ای که شرکت‌های داخلی تولید واکسن کرونا داده‌اند تا پایان شهریور 50 میلیون نفر در کشور واکسینه می‌شوند.

اعتمادآنلاین| پروین صالحی، درباره وضعیت واکسیناسیون در کشور، اظهار کرد: بر اساس قول‌هایی که شرکت‌های داخلی تولید واکسن مانند بنیاد برکت، شرکت رازی و پاستور داده‌اند باید تا پایان شهریور 50 میلیون نفر واکسینه شوند و این خوش‌بینی وجود دارد که حتی زودتر از دی‌ماه تمام گروه‌های سنی واکسن کرونا دریافت کنند.

 

به گزارش ایسنا، وی با بیان اینکه کارایی واکسن‌های داخلی قابل قبول است، افزود: مطالعات این واکسن‌ها روی مدل‌های حیوانی و انسانی انجام شده و امتحان خود را پس داده‌اند، بنابراین کارایی آنان ثابت شده است و یکی از افتخارات ما این است که محققان و پژوهشگران ایرانی توانسته‌اند واکسن با کیفیت کرونا تولید کنند و امید زیادی به واکسن داخلی و خودکفایی در این زمینه داریم.

 

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت: بنیاد برکت فعالیت‌های بسیار تحسین برانگیزی در تولید واکسن کرونا داشته است و بخش پزشکی این بنیاد بسیار فعال است و در بنیاد برکت بحث تخصص و تعهد با هم آمیخته شده‌اند.

 

این بنیاد بخش اجرایی حساب 100 امام(ره) است و در بخش‌های مختلف پزشکی، صنعتی و اقتصادی فعالیت‌های بسیار خوبی در جهت توسعه کشور انجام می‌دهد و واکسن تولیدی بنیاد برکت نیز از کیفیت خوبی برخوردار است.

 

صالحی با بیان اینکه وضعیت شیوع ویروس کرونا در کشور همچنان ادامه دارد، خاطرنشان کرد: درست است که آمار مبتلایان و فوتی‌ها کاهش پیدا کرده است، اما این موضوع نباید مردم را دچار خوش خیالی کند، چرا که کرونا همچنان جولان می‌دهد و بهترین راه برای مبارزه با این ویروس رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی است تا به تدریج همه گروه‌های سنی واکسن دریافت کنند.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها