9/18/2021
شنبه، ۲۷ شهریور ۱۴۰۰
تعرض به رای‌دهندگان در انتخابات جرم تلقی می‌شود
نعمت احمدی، حقوقدان:

تعرض به رای‌دهندگان در انتخابات جرم تلقی می‌شود

یک حقوقدان با اشاره به  مخدوش کردن حق رای هموطنان ایرانی در انتخابات در کشورهای خارجی گفت: نه تنها انتخابات که یک حق مدنی است ،بلکه هر گونه تعرض به مردم در همه جای دنیا جرم تلقی می شود.

اعتمادآنلاین| نعمت احمدی با اشاره به  مخدوش کردن حق رای هموطنان ایرانی در انتخابات در کشورهای خارجی گفت: نه تنها انتخابات که یک حق مدنی است ،بلکه هر گونه تعرض به مردم در همه جای دنیا جرم تلقی می شود.

 

به گزارش ایرنا، وی افزود: تامین امنیت در ایران و همه کشورها به عهده دولت‌ها قرار دارد و بی برنامه گی یک اپوزوسیون بازنشسته نباید باعث آزار و اذیت شهروندان  می شد.

 

احمدی خاطرنشان کرد: سال هاست تلاش می‌کنند با مخدوش جلوه دادن فضای دموکراسی ایران با برچسب هایی مثل ترس از نخوردن مهر انتخابات در شناسنامه، کوپن عدم تعلق یارانه، حضور مردم در انتخابات یا راهپیمای ها  به عنوان یک حق مدنی مخدوش نخ نما شده است.

 

این استاد دانشگاه همچنین در ادامه گفت: فارغ از این که مزاحمت برای شهروندان  درچه کشوری رخ داده است، وظیفه آن دولت بوده تا امنیت شهروندان را برای اجرای یک حق مدنی فراهم کند ،به همین دلیل سفیر انگلستان به وزارت امور خارجه ایران احضار و مراتب انتقاد دولت جمهوری اسلامی ایران  ابلاغ شد.

 

احمدی خاطرنشان کرد: بی اخلاقی صورت گرفته که با تحریک عده‌ای اپوزیسیون فریز شده در کشور انگلستان صورت گرفت بیش از آنکه بخواهد برای تحریم انتخابات ایران اثرگذار باشد چهره این اپوزیسیون را در میان ایرانیان و در خارج از مرزهای ایران  منفورتر کرد.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها