7/29/2021
پنج شنبه، ۰۷ مرداد ۱۴۰۰
دولت آماده تامین مابقی اعتبارات کاهش اثرات خشکسالی در خوزستان است
رئیس سازمان هدفمندی یارانه ها:

دولت آماده تامین مابقی اعتبارات کاهش اثرات خشکسالی در خوزستان است

مدیرعامل سازمان هدفمندی یارانه ها گفت: این سازمان آمادگی تامین اعتبارات مصوب شده در هیات دولت مبنی بر کاهش اثرات خشکسالی در استان خوزستان را دارد.

اعتمادآنلاین| امید حاجتی روز پنجشنبه با اشاره به اختصاص بیش از 60 درصدی اعتبارات مصوب شده در هیات دولت ویژه شرایط خشکسالی استان گفت: تاکنون از 11 هزار و 150 میلیارد ریال مصوب شده، مبلغ پنج هزار و 750 میلیارد ریال به دستگاه های اجرایی خوزستان ابلاغ شده است.

 

به گزارش ایرنا، وی با بیان اینکه مصوبه هیات دولت برای تامین منابع مورد نیاز مروبط کاهش اثرات خشکسالی خوزستان در 28 تیرماه سالجاری مصوب شد گفت: سازمان هدفمندی یارانه ها، حدود 60 درصد از این منابع را تا شامگاه 28 تیرماه به صورت نقد به حساب دستگاه های اجرایی استان ابلاغ کرد.

 

مدیرعامل سازمان هدفمندی یارانه ها یادآورشد: یکی از اولویت های مربوط به این منابع، پرداخت مابقی خسارات ناشی از سیلاب فروردین ماه سال 1398 به کشاورزان و دامداران خوزستان است.

 

وی بیان داشت: با اختصاص این منابع، مطالبات کشاورزان آسیب دیده از سیلاب فروردین سال 1398 بطور 100 درصد پرداخت خواهد شد.

 

حاجتی با تاکید بر اینکه سازمان هدفمندی یارانه ها آمادگی دارد تا مابقی منابع مربوط به اعتبارات مصوب هیات دولت ویژه استان خوزستان را تامین و اختصاص دهد بیان داشت: تخصیص این منابع، بستگی به عملکرد دستگاه های اجرایی مربوطه از جمله سازمان آب و برق خوزستان، جهادکشاورزی و منابع طبیعی استان در جذب اعتبارات اختصاص یافته است.

 

مدیرعامل سازمان هدفمندی یارانه ها یادآورشد: امیدواریم با منابعی که اختصاص یافته، استان خوزستان هرچه زودتر از دوره خشکسالی و آثار ناشی از آن عبور کند.

 

وی  خاطرنشان کرد: بخشی از این اعتبارات به تامین علوفه و همچنین آب شرب دام در مناطق دارای تنش آبی اختصاص یافته است.

 

به گفته حاجتی دولت با توجه به شرایط خشکسالی خوزستان در تلاش برای کاهش اثرات ناشی از این پدیده است.

 

منابع مربوط به کاهش خسارات ناشی از خشکسالی در خوزستان از محل تبصره 14 قانون بودجه سال جاری و در راستای تامین اعتبارات مورد نیاز برای آبرسانی به عشایر و روستاییان، مقابله با تنش آب شرب، کشاورزی و منابع طبیعی و همچنین لایروبی کانال های کشاورزی اختصاص یافته است.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها