10/26/2021
سه شنبه، ۰۴ آبان ۱۴۰۰
رگبار پراکنده در شمال و جنوب کشور
صادق ضیاییان، مدیرکل ‌پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی:

رگبار پراکنده در شمال و جنوب کشور

مدیرکل ‌پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: امروز(اول مرداد) در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در برخی نقاط استان‌های هرمزگان، فارس، شمال بوشهر، جنوب کرمان، گیلان، مازندران، گلستان، اردبیل، شمال آذربایجان غربی رگبار پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت رخ خواهد داد.

اعتمادآنلاین|صادق ضیاییان، مدیرکل ‌پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی کشور اظهار کرد: روزهای شنبه (2 مرداد) و یکشنبه (3 مرداد) نیز در استان‌های هرمزگان، فارس، شمال بوشهر، جنوب کرمان، جنوب سیستان و بلوچستان، گیلان، مازندران، گلستان، اردبیل، شمال آذربایجان غربی و شمال آذربایجان شرقی وقوع رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

 

به گزارش ایسنا، مدیرکل ‌پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی از بارش پراکنده در روز دوشنبه (4 مرداد) در برخی نقاط استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، اردبیل، هرمزگان، شرق و جنوب فارس و بوشهر خبر داد و گفت: سه شنبه (5 مرداد) این شرایط برای اردبیل، ارتفاعات گیلان و مازندران برقرار خواهد بود.

 

وی ادامه داد: امروز (اول مردادماه) در نوار شرقی کشور به‌ویژه منطقه زابل و از شنبه تا اواسط هفته آینده در شمال شرق، شرق، جنوب شرق و بخش‌هایی از مرکز کشور وزش باد شدید و در پاره‌ای نقاط خیزش گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود علاوه بر این از امروز تا یکشنبه (3 مرداد) دما بین 4 تا 8 درجه سانتیگراد در استان اردبیل و استان‌های ساحلی دریای خزر کاهش می‌یابد و طی پنج روز آینده نیز مناطق شرقی دریای عمان و از اواخر وقت جمعه تا یکشنبه (اول تا 3 مرداد) دریای خزر مواج خواهد بود.

 

مدیرکل ‌پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی وضعیت آب و هوایی پایتخت را طی سه روز آتی پیش بینی کرد و گفت: فردا (2 مرداد) دمای هوای تهران بین 40 تا 29 درجه سانتیگراد و پس فردا(3 مرداد)بین 39 تا 28 درجه سانتیگراد متغیر است و همانند دو روز گذشته صاف گاهی همراه با وزش باد پیش‌بینی می شود.

 

ضیائیان در پایان درباره گرمترین و خنک ترین مراکز استان‌های کشور طی امروز و فردا (28 و 29 تیرماه) اظهارکرد: اهواز با بیشینه دمای 47 و 48 درجه سانتیگراد و یاسوج با بیشینه دمای 29 و 26 درجه سانتیگراد گرمترین و خنک‌ترین مرکز استان کشور خواهند بود.

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها