10/25/2021
دوشنبه، ۰۳ آبان ۱۴۰۰
کمتر از 1000 نظامی آمریکایی در سوریه هستند
پنتاگون:

کمتر از 1000 نظامی آمریکایی در سوریه هستند

وزارت دفاع آمریکا با بیان اینکه گفت‌وگوهای راهبردی با عراق می‌تواند بر وضعیت سوریه نیز تأثیر بگذارد، گفت کمتر از یک هزار نیروی نظامی این کشور در سوریه حضور دارند.

اعتمادآنلاین| «جان کربی» سخنگوی وزارت دفاع آمریکا بامداد امروز (جمعه) تعداد نظامیان این کشور در سوریه را اعلام کرد.

 

به گزارش فارس، کربی طی نشست خبری روزانه در پنتاگون، درباره تعداد نظامیان آمریکایی در سوریه گفت: «من عدد دقیق را برای شما می‌پرسم. الان حضور ذهن ندارم اما می‌دانم که کمتر از 1000 نفر است».

 

به نوشته وبگاه اطلاع‌رسانی وزارت دفاع آمریکا، وی همچنین در پاسخ به سوالی درباره تأثیر گفت‌وگوهای راهبردی با عراق بر حضور آمریکا در سوریه نیز اظهار داشت: «همانطور که می‌دانید، مأموریت‌ها در عراق و سوریه بسیار به هم مرتبط هستند، زیرا وقتی داعش در سال 2014 ظهور کرد، از سوریه به‌عنوان عرصه‌ای برای آموزش، استخدام و تدارک عملیات در عراق استفاده کردند».

 

بر این اساس، سخنگوی پنتاگون توضیح داد: «نمی‌خواهم قبل از انجام‌شدن گفت‌وگوهای [راهبردی با عراق] اظهار نظر کنم اما همین را بگویم که ارتباطی بین عملیات ائتلاف در عراق و سوریه وجود دارد. اینکه چه تصمیماتی از این گفت‌وگوها بیرون می‌آید و بر حضور در سوریه اثر بگذارد، هنوز نمی‌دانم».

 

کربی با بیان اینکه گفت‌وگوها با عراق درباره حضور نظامیان آمریکایی در این کشور را ادامه می‌دهند، افزود: «چیزی که از همه مهمتر است این است که ما به دعوت شرکای عراقی خود در آنجا حضور داریم».

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها