9/19/2021
یکشنبه، ۲۸ شهریور ۱۴۰۰
خاموشی ها تا زمستان ادامه دارد؟

خاموشی ها تا زمستان ادامه دارد؟

معاون هماهنگی توزیع توانیر گفت: احتمال وقوع خاموشی ها در زمستان هم وجود دارد اما از هم اکنون در تلاش هستیم تا با اعمال مدیریت از این موضوع فاصله بگیریم.

اعتمادآنلاین| غلامعلی رخشانی مهر، با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای تامین برق سال آینده، اظهار کرد: برنامه ریزی برای تامین برقی یک مساله پیوسته بوده و از هم اکنون بحث تامین برق سال آینده و پیش بینی مصرف برای سال آینده و سال های آتی در حال انجام است، همینطور برای زمستان امسال نیز برنامه ریزی تامین برق را از هم اکنون آغاز کردیم چراکه ممکن است مصرف گاز در بخش خانگی محدودیت های سال گذشته در صنعت برق را منجر شود که در حال برنامه ریزی برای این مساله هستیم.

 

به گزارش ایسنا، وی با بیان اینکه با وزارت نفت در حال مذاکره هستیم، اظهار کرد: سوخت های مایع درحال بارگیری هستند و این ظرفیت ها تکمیل می شود، این مساله جز برنامه های وزارت نیرو بوده که از سمت شرکت مادر تخصصی برق حرارتی در حال پیگیری است تا انشالله مشکل خاصی برای زمستان ایجاد نشود.

 

معاون هماهنگی توزیع توانیر افزود: بحران انرژی در زمستان اختصاص به یک کشور و منطقه ندارد و اگر بخش های تامین کننده انرژی مثل سوخت مایع و گاز و زارت نیرو سنکرون عمل نکنند و مشکلی در این زمینه به وجود آید ممکن است محدودیت هایی اعمال شود اما در تلاش هستیم که این اتفاق نیفتد.

 

بیشترین مرصرف برق در استان های تهران و البرز است

 

رخشانی مهر با بیان اینکه در حال حاضر خاموشی نداریم اما مصارف 4800 مگاوات بیشتر از آمار و ارقامی بوده که شرکت مدیریت مصرف ایران اعلام می کند، اظهار کرد: این میزان عمدتا در استان تهران، تهران بزرگ و البرز است، در تهران بزرگ 800 مگاوات در تهران بزرگ 200 مگاوات و درالبرز 200 مگاوات بیشتر از مرز های تعیین شده مصرف برق صورت می گیرد.

 

وی با تاکید بر اینکه  این آمار نشان می دهد که در ایام تعطیلات برخی صنوف فعال بودند و در این ایام چندان مدیریت مصرف رعایت نشد، گفت: در سایر استان های کشور نیز به جز اصفهان، خراسان جنوبی، آذربایجان غربی و شرقی، کهگیلویه و بویراحمد، چهار محال و بختیاری سایر استان ها مصارف بالا بوده و خواهش ما این است که مشترکان بیشتر رعایت کنند تا این افزایش مصرف منجر به خاموشی خانگی نشود.

 

احتمال بازگشت خاموشی ها

 

به گفته معاون هماهنگی توزیع توانیر خاموشی بیش از 12 روز است که در هیچ کجا اعمال نشده اما اگر این شرایط ادامه پیدا کند و مصارف افزایش یابد مجبور به اعمال خاموشی هستیم. اگر در این مدت نیز  در منطلقه ای خاموشی صورت گرفته به دلیل وقوع حادثه بوده و ارتباطی با کمبود برق نداشته است.

 

رخشانی مهر با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای جمع آوری ماینرها در کشور نیز گفت: حدود 2000 مگاوات ماینر در این حوزه فعال هستند که بیش از 400 مگاوات آن جمع آوری شدند البته بخشی از آن ها برگشت داده شدند اما اکنون بر اساس دستورات قضایی هیچکدام از آن ها برگشت داده نمی شود و این فرایند سرعت گرفته و هر هفته مراکز غیر مجاز بیشتری جمع آوری می شوند.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها