10/25/2021
دوشنبه، ۰۳ آبان ۱۴۰۰
سیاسیون دست از سر ورزش بردارند
محمدرضا یزدانی خرم:

سیاسیون دست از سر ورزش بردارند

محمدرضا یزدانی خرم می گوید که پرسپولیس و استقلال تیم ملی ایران است و نباید تیم ملی مملکت را فروخت، همچنین اگر وزارت ورزش نتواند دو تیم را اداره کند چه طور می خواهد ورزش ایران را اداره کند؟

اعتمادآنلاین| محمدرضا یزدانی خرم در خصوص مدیریت ورزش ایران در این روزها گفت: حدود 17 سال رئیس فدراسیون والیبال بوده ام و دوستانم در کشورهای اطراف همگی همچنان سرکار هستند اما در ایران روسای فدراسیون ها متناوبا عوض می شوند و این ضعف مدیریت کشور ماست. باید بگویم که رئیس فدراسیون ها را بدون شناخت عوض می کنند و به فدراسیون ها بها نمی دهند و تماما این موضوع نشان می دهد که در مدیریت ورزش ضعف داریم.

 

به گزارش ایسنا، او ادامه داد: من مدیر صنعتی هستم نه مدیر تربیت بدنی. به ما ماموریت داده شد که والیبال را راه بیندازیم که موفق شدیم. بعد از آن به ما ماموریت دادند که کشتی را راه بیندازیم که انجام وظیفه کردیم.  در مدت 17 سال که در والیبال حضور داشتم و بعد از آن به کشتی آمدم، یک بار نگفتم که از نظر مالی مشکل دارم. هیچ وقت نگفتم فدراسیون پول ندارد چرا که ما مدیران را به ورزش دعوت کردند تا کاری انجام دهیم نه اینکه گداخانه راه بیندازیم! اگر قرار بود که مدام بگوییم نداریم همان بهتر بوده که به ورزش نمی آمدیم.

 

یزدانی خرم گفت: ما مدیر درآمد و هزینه هستیم نه تنها مدیر هزینه. مدیر واجد شرایط مدیری است که به عنوان مثال اول یک کارخانه را هدایت کند و بعد تولیدات داشته باشد. در ورزش هم همین قانون برقرار است. اگر قرار است فردا مدیران ورزشی و رئیس فدراسیون ها تغییر کنند و بعد از آن گله مند باشند که پول ندارند باید گفت که این مدیران تنها آبروی ورزش را نبرده بلکه روحیه جوانان را هم خراب کرده اند. کسی که عرضه و پول ندارد نباید در مدیریت ورزش وارد شود. ورزش مدیری نیاز دارد که موفق شود از امکانات بیرون استفاده کرده و پول به فدراسیون تزریق کند.

 

او همچنین گفت: متاسفانه هرشخصی که کارمند تربیت بدنی بوده با رابطه وارد مدیریت ورزش شده و به عنوان رئیس فدراسیون انتخاب می شود. ما این افراد را به خوبی می شناسیم، این افراد به گونه ای هستند که نمی توانند اداره کل و حتی هیات استان های خود را اداره کنند. جامعه ورزش ایران اکنون از نظر مدیریت سطح بسیار پایینی دارد. اگر وزیر ضعیفی هم بگذارند دیگر می شود نور علی نور! ما روی آقای سجادی اصرار داریم چرا که او قهرمان است و همچنین در تنگی زیادی قرار گرفته و حتی اذیت شده است.  رئیس جمهور می گوید که باید افراد واجد شرایط سرکار بیایند که به جز آقای سجادی کلا دو نفر دیگر می مانند. اگر سیاسیون دست از سر ورزش بردارند و اجازه دهند اهالی ورزش سرکار بیایند، قول می دهم ورزش ایران درست خواهد شد در غیر اینصورت ورزش ایران به تباهی خواهد رفت.

 

او ادامه داد: باند بازی و سیاسی کاری ظلم به جوانان است. چندین سال است که می خواهند استقلال و پرسپولیس را بفروشند که این کار زشت است. پرسپولیس و استقلال تیم ملی مملکت ما است و نباید تیم ملی مملکت را فروخت. اگر وزارت ورزش نتواند دو تیم را اداره کند چه طور می خواهد ورزش ایران را اداره کند؟ راه حل های متفاوتی به وزیر ورزش در خصوص واگذاری استقلال و پرسپولیس داده ایم اما کسی گوش نمی دهد! پرسپولیس و استقلال باید به افرادی داده شود که مدیریت و پول داشته باشند نه اینکه پولی را از اطرافیان قرض کنند تا صاحب این تیم ها شود!

 

یزدانی خرم در پایان گفت: با قانون محدودیت سن برای مدیران ورزشی، به ورزش خیانت شد چرا که طبق قانون وضع شده، افراد 60 سال به بالا در مدیریت ورزش نمی توانستند حضور داشته باشند. باید بگویم که یک عمر زحمت کشیدیم تا کارشناس و مربی شویم و در سن 60 سالگی تازه اول بهره برداری است. وزارت علوم خود را  از این قانون مستثنی کرد اما ورزش شامل این قانون شد. در فدراسیون های جهانی تا 95 سالگی با وجود شرایط جسمانی سالم از شما استفاده می شود. برای ورزش زشت است که کارشناسان با این همه تجربه در پارک یا خانه بنشینند چرا که برای همه این افراد هزینه شده و واقعا از دست دادن آنها حیف است.

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها