10/27/2021
چهارشنبه، ۰۵ آبان ۱۴۰۰
تاریخ اکران «قهرمان» در آمریکا اعلام شد

تاریخ اکران «قهرمان» در آمریکا اعلام شد

با اعلام تاربخ اکران فیلم «قهرمان» اصغر فرهادی در آمریکا، این فیلم برای حضور در فصل جوایز سینمایی و جوایز اسکار آماده می‌شود.

اعتمادآنلاین| طبق اعلام کمپانی آمازون، «قهرمان» جدیدترین ساخته اصغر فرهادی قرار است ار تاریخ 7 ژانویه 2022 (17 دی‌ماه) در سینماهای آمریکا و از 21 ژانویه از سوی سامانه نمایش آنلاین آمازون پرایم اکران شود.

 

به گزارش ایسنا، «قهرمان» اولین نمایش آمریکای شمالی خود را نیز این هفته در چهل و ششمین جشنواره فیلم تلوراید تجربه می‌کند که از تاریخ 2 تا 6 سپتامبر (11 تا 15 شهریور) برگزار می‌شود.

 

ساخته جدید و فارسی‌زبان فرهادی که با حضور امیر جدیدی، محسن تنابنده، فرشته صدرعرفایی و سارینا فرهادی در کنار جمعی از بازیگران بومی در شهر شیراز مقابل دوربین رفته در نخستین نمایش جهانی خود در بخش رقابتی اصلی جشنواره فیلم «کن» رونمایی شد و در نهایت جایزه بزرگ هیات داوران را از این رویداد سینمایی دریافت کرد.

 

«قهرمان» اخیرا به جشنواره‌های تورنتو، سارایوو در بوسنی و هرزگوین، ملبورن استرالیا و افق‌های نو در کشور لهستان نیز دعوت شده است.

 

ساخته اصغر فرهادی برای رقابت در شاخه بهترین فیلم بین‌المللی اسکار 2022 نیز باید طبق قوانین معمول آکادمی، در حد فاصل بین اول ژانویه 2021 تا 31 دسامبر 2021 (12 دی 1399 تا 10 دی 1400) در ایران اکران شود.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها