10/25/2021
دوشنبه، ۰۳ آبان ۱۴۰۰
جدیدترین آمار همه گیری کرونا/ بیش از 226 میلیون بیمار کووید در جهان

جدیدترین آمار همه گیری کرونا/ بیش از 226 میلیون بیمار کووید در جهان

شمار مبتلایان به بیماری «کووید-19» ناشی از کروناویروس جدید در جهان تاکنون به 226 میلیون و 109 هزار و 190 نفر رسیده و مرگ چهار میلیون و 652 هزار و 723 نفر بر اثر ابتلا به این بیماری نیز تأیید شده است.

اعتمادآنلاین| همچنین 202 میلیون و 749 هزار و 859 نفر از مبتلایان به کووید - 19 تاکنون بهبود یافته‌اند.

 

به گزارش ایسنا، روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-19 که تاکنون در 221 کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

 

بر اساس آمارهای جهانی، آمریکا با بیش از 42.1 میلیون مبتلا و بیش از 680 هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-19 قرار دارد.

 

هند نیز با آمار بیش از 33.2 میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-19 در برزیل هم از 21 میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. همچنین پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از 587 هزار و هند با بیش از 443 هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -19 را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

 

بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در 10 کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (سه شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

 

کرونا در جهان

 

بر اساس این فهرست، روسیه نیز با گذشتن از آمار 193 هزار جانباخته تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است.

 

براساس آمار فوق در حال حاضر در 15 کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای انگلیس، روسیه، فرانسه، ترکیه، ایران، آرژانتین، کلمبیا، اسپانیا، ایتالیا، اندونزی، آلمان و مکزیک نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها