9/22/2021
چهارشنبه، ۳۱ شهریور ۱۴۰۰
افزایش 100 درصدی پروازهای خارجی در تیرماه نسبت به سال گذشته

افزایش 100 درصدی پروازهای خارجی در تیرماه نسبت به سال گذشته

بررسی آمار پروازهای خارجی فرودگاه‌های تحت مالکیت شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران در تیرماه سال جاری نشان می‌دهد این پروازها نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 100 درصد افزایش یافته‌اند.

اعتمادآنلاین| بر اساس گزارش منتشر شده توسط مرکز اطلاعات و آمار شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، در ماه تیر سال 1400 در مجموع 970 نشست و برخاست خارجی در فرودگاه‌های تحت مالکیت این شرکت انجام شده که  100 هزار و 50 مسافر و 2 میلیون و 730 هزار و 677 کیلوگرم بار به وسیله این پروازها جابه‌جا شده‌اند. این ارقام نسبت به تیرماه سال  گذشته، 100 درصد و نسبت به خرداد سال جاری به ترتیب 29، 46 و 36 درصد افزایش داشته‌اند.

 

به گزارش ایلنا از وزارت راه و شهرسازی، همچنین در این ماه در چهار فرودگاه اختصاصی کشور یعنی کیش، قشم، چابهار و ماکو تنها 18 نشست و برخاست خارجی در فرودگاه قشم انجام شده که این پروازها 2 هزار و 13 مسافر و 53 هزار و 332 کیلوگرم بار جابه‌جا کرده‌اند. عملکرد این فرودگاه‌ها نیز نسبت به ماه مشابه در سال گذشته به ترتیب 100 درصد رشد و نسبت به ماه پیش از آن 10 درصد کاهش داشته است.

 

در این ماه فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی نژاد مشهد با انجام 400 نشست و برخاست و جابه‌جایی 43 هزار و 175 مسافر رکورددار انجام پرواز خارجی و تردد مسافر بین‌المللی در کشور بوده و 40/79 درصد از کل نشست و برخاست‌های خارجی و 42/30 درصد از جابه‌جایی مسافر بین‌المللی را به خود اختصاص داده است. این فرودگاه به مقاصد نجف، استانبول، دوحه و کابل پرواز داشته است.

 

 پس از این فرودگاه، به ترتیب دو فرودگاه شیراز با 215 نشست و برخاست و تبریز با 131  نشست و برخاست قرار گرفته‌اند. پروازهای خارجی در این ماه به ترتیب در فرودگاه‌های مشهد، شیراز، تبریز، اصفهان، لارستان، اهواز، بندرعباس، ارومیه، قشم، گرگان و بیرجند انجام شده‌اند. گفتنی است اعداد مربوط به فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) در این آمار نیامده است.

 

در این ماه فرودگاه بیرجند با انجام 2 نشست و برخاست خارجی و جابه‌جایی 224 مسافر کم‌ترددترین فرودگاه بین‌المللی کشور بوده است. درتیرماه 1400 حداقل80 درصد نشست و برخاست  های داخلی به ترتیب در  4 فرودگاه مشهد، شیراز، تبریز و اصفهان،انجام شده است.  

 

در این ماه چهار مسیر استانبول-تبریز، تبریز-استانبول، نجف-مشهد و مشهد-نجف به ترتیب 4 مسیر پرتردد داخلی بوده‌اند و پس از آن نیز دو مسیر دوحه-شیراز و شیراز-دوحه قرار دارند.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها