10/25/2021
دوشنبه، ۰۳ آبان ۱۴۰۰
اتفاقات خوزستان نشان داد تغییر در استانداری و نوع مدیریت در آن چه قدر مهم است
سید حسین نقوی حسینی، فعال سیاسی اصولگرا:

اتفاقات خوزستان نشان داد تغییر در استانداری و نوع مدیریت در آن چه قدر مهم است

یک فعال سیاسی با یادآوری اینکه استاندار نقش رئیس جمهور را در یک استان ایفا می کند، گفت: استانداران جدید می توانند با بسیج امکانات و مدیریت جهادی مشکلات را حل کنند.

اعتمادآنلاین| سید حسین نقوی حسینی اظهار کرد: دولت فقط کابینه و اعضای کابینه نیست. دولت همان بدنه مدیریت اجرایی در کشور است که از دهیاری و روستاداری شروع می شود تا بخشدار و نمایندگان ادارات در استان ها می رسد.

 

به گزارش ایسنا، وی ادامه داد: فرماندارن و استانداران هم در راس آن ها قرار دارند. در واقع کلیه مدیران اجرایی کشور در خط مقدم اطلاع رسانی هستند. بنابراین باید تاکید کرد دولت فقط وزیر و کابینه نیست. بدنه اصلی دولت در استان ها بخش ها و روستاها مستقر هستند.

 

نقوی حسینی گفت: مردم  با وزیر و رئیس جمهور به طور روزانه سر و کار ندارند. به جز سفرهای استانی که مدیران ارشد را می بینند بقیه امور خود را با استاندار و بخشدار و فرماندار پیش می برند. مردم با مدیران میانی کار دارند. آن ها باید کار مردم را راه بندازند.

 

وی ادامه داد: درصد بالای مشکلات مردم با ظرفیت های داخلی در استان ها حل می شود. استاندار نماینده دولت در استان است. در واقع استاندار نقش رئیس جمهور را در آن استان ایفا می کند.

 

این فعال سیاسی گفت: اگر استاندار پای کار باشد با مدیریت جهادی، مردم داری و فعالیت درست بیش از پنجاه در صد از مشکلات مردم در استان را حل می کند.

 

وی یادآور شد: مثلا اتفاقی که در خوزستان افتاد نشان داد تغییر در استانداری و نوع مدیریت در آن چه قدر مهم است. موضوعی که باید با درایت استاندار حل می شد با دستور رئیس جمهور و وزیران و ورود ماموران امنیتی حل شد.

 

نقوی حسینی گفت: وقتی دولت و نوع مدیریت تغیر می کند واضح است که مدیران میانی هم باید تغییر کنند. زمانی که من در مجلس بودم در مورد تغییر استانداران توسط آقای روحانی دخالتی نمی کردم چون این موضوع حق ایشان بود.

 

وی گفت:حالا هم فکر می کنم در 31 استانی که داریم استانداران جدید می توانند با بسیج امکانات و مدیریت جهادی مشکلات را حل کنند.

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها