10/22/2021
جمعه، ۳۰ مهر ۱۴۰۰
68 میلیون دوز واکسن به مردم تزریق شده است/ واکسیناسیون عمومی با سرعت بیشتری انجام خواهد شد
معاون اول رئیس‌جمهور در جلسه کمیته‌های تخصصی کرونا:

68 میلیون دوز واکسن به مردم تزریق شده است/ واکسیناسیون عمومی با سرعت بیشتری انجام خواهد شد

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به گزارش ارایه شده از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص سرعت و میزان واکسیناسیون در کشور اظهار امیدواری کرد؛ با حمایت نخبگان و شخصیت‌های مذهبی و فرهنگی و همراهی همه مردم، واکسیناسیون عمومی به نتیجه مطلوب برسد به نحوی که اکثریت جامعه واکسن کرونا را دریافت کرده باشند.

اعتمادآنلاین| جلسه کمیته تخصصی کرونا بعد از ظهر امروز چهارشنبه به ریاست  محمد مخبرمعاون اول رئیس جمهور برگزار شد.

 

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، معاون اول رئیس جمهور در این جلسه با اشاره به گزارش ارایه شده از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص سرعت و میزان واکسیناسیون در کشور اظهار امیدواری کرد؛ با حمایت نخبگان و شخصیت‌های مذهبی و فرهنگی و همراهی همه مردم، واکسیناسیون عمومی به نتیجه مطلوب برسد به نحوی که اکثریت جامعه واکسن کرونا را دریافت کرده باشند.

 

محمد مخبر با بیان اینکه خوشبختانه به میزان کافی واکسن کرونا از سوی دولت تهیه شده است، گفت: با دریافت واکسن کرونا از سوی دانش آموزان و افراد بالای 12 سال روند واکسیناسیون عمومی با سرعت بیشتری انجام خواهد شد و امیدوارم رضایت مردم از خدمات دولت در این زمینه بیش از پیش افزایش یابد.

 

در این جلسه که رئیس دفتر رئیس جمهور، وزرای بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، فرهنگ و ارشاد اسلامی، سرپرست وزارت آموزش و پرورش و معاونان و نمایندگان برخی از دستگاه‌ها حضور داشتند؛ گزارش برخی از اعضای کمیته تخصصی کرونا در خصوص روند کنترل بیماری کرونا، واکسیناسیون عمومی و راهکار‌های مقابله با شیوع مجدد این بیماری ارایه شد.

 

عین اللهی وزیر بهداشت، درمان وآموزش پزشکی در این جلسه با اشاره به تحسین سازمان بهداشت جهانی از سرعت واکسیناسیون در ایران، گفت: تا امروز 68 میلیون دوز واکسن به مردم تزریق شده است. بیش از 46 میلیون نفر دوز اول و بیش از 21 میلیون نفر دو دوز واکسن دریافت کرده اند.

 

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: خوشبختانه زیرساخت‌ها برای ارایه خدمات واکسیناسیون عمومی کامل است و آمار‌ها بیانگر این است که میزان ایمنی دریافت کنندگان واکسن در برابر بیماری کرونا، نسبت به کسانی که واکسن نزده اند، به شکل چشمگیری افزایش می‌یابد.

 

کاظمی سرپرست وزارت آموزش و پرورش هم گزارشی از روند واکسیناسیون در میان فرهنگیان و دانش آموزان کشور ارایه کرد که بر این اساس بیش از 85 درصد معلمان واکسن دریافت کرده اند و آمار دانش آموزان دریافت کننده نیز به سرعت در حال افزایش است.

 

ذوالفقاری معاون وزیر کشور نیز گزارشی در خصوص الزامات فعالیت، ضمانت اجرا و مسئولین و ناظران مشاغل در دوران پس از واکسیناسیون کرونا برای فعالیت اصناف، صنایع و خدمات کارمندان دولت، تردد‌ها و فعالیت‌های آموزشی، فرهنگی و اجتماعی ارایه کرد.

 

در این جلسه و پس از استماع نظرات کارشناسی و تبادل نظر اعضا، تصمیمات لازم برای تسریع در روند واکسیناسیون عمومی وراهکار‌های مقابله با شیوع مجدد کرونا اتخاذ شد.

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها