10/22/2021
جمعه، ۳۰ مهر ۱۴۰۰
وزیر دفاع تایوان: آغازگر جنگ با چین نخواهیم بود

وزیر دفاع تایوان: آغازگر جنگ با چین نخواهیم بود

وزیر دفاع تایوان در بحبوحه افزایش تنش‌ها در تنگه تایوان که نگرانی بین‌المللی را برانگیخته است، گفت که تایوان آغازگر جنگ با چین نخواهد بود، بلکه از خود دفاع می‌کند.

اعتمادآنلاین| تایوان ، چیو کو-چنگ، وزیر دفاع تایوان در جلسه کمیته پارلمان تایوان گفت: آنچه واضح‌ است این است که تایوان مطلقا آغازگر جنگ نیست ، اما اگر تحرکاتی رخ دهد ما با دشمن با آمادگی کامل روبرو خواهیم شد.

 

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، وزیر دفاع تایوان هفته گذشته گفت که تنش‌های نظامی با چین ، که تایوان را قلمرو خود می‌داند، در بدترین حالت خود در بیش از 40 سال گذشته قرار دارد و افزود که چین قادر خواهد بود تا سال 2025 به یک حمله "تمام عیار" دست بزند.

 

وزارت دفاع تایوان در گزارشی به پارلمان پیش از حضور چیو در برابر نمایندگان مجلس به چین هشدار داد که در صورت نزدیک شدن نیروهایش به جزیره ، اقدامات متقابل شدیدی در پیش خواهد گرفت.

 

وزیر دفاع تایوان گفت: هدف آنها از یک سو فشار بر تایوان است ، و از سوی دیگر این است که به دیگران بگویند که ما توانایی ترساندن و جلوگیری از دخالت نیروهای خارجی را داریم.

 

چین روز چهارشنبه فعالیت‌های نظامی خود را اقدامی "عادلانه" برای حفاظت از صلح و ثبات خواند و بار دیگر "تبانی" تایوان با نیروهای خارجی - اشاره‌ای تلویحی به ایالات متحده - را در ایجاد تنش متهم کرد.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها