10/22/2021
جمعه، ۳۰ مهر ۱۴۰۰
ایرانی‌ها باز هم رکورد خرید خانه در ترکیه را شکستند؛ خرید 1323 خانه در یک ماه

ایرانی‌ها باز هم رکورد خرید خانه در ترکیه را شکستند؛ خرید 1323 خانه در یک ماه

ایرانیان در سپتامبر 2021 میلادی در مجموع 1323باب خانه مسکونی در ترکیه خریداری کرده‌اند. اتباع عراق با خرید 990 خانه و شهروندان روسیه نیز با خرید 540 باب خانه در رده های دوم و سوم این فهرست قرار گرفته‌اند. بیشترین فروش خانه‌ها به خارجیان به ترتیب در شهرهای استانبول، آنتالیا و آنکارا انجام گرفته است.

اعتمادآنلاین| ترکیه به خارجیانی که تا 250 هزار دلار مسکن خریداری می‌کنند تابعیت اعطا می‌کند. خرید خانه در ترکیه سالانه حدود 26 درصد افزایش یافته و رکورد 6300 واحد را اکنون شکسته است. ایرانیان در رتبه اول خریداران مسکن در ترکیه هستند.

 

به گزارش دوچه وله بر اساس داده‌های منتشر شده از سوی سازمان آمار ترکیه (TÜİK) از ژانویه تا سپتامبر 2021، در 9 ماهه نخست سال برای اولین بار افزایش فروش مسکن در ترکیه نسبت به مدت مشابه سال قبل 43 درصد بوده است.

 

علت اوج‌گیری خرید مسکن توسط خارجیان از جمله ایرانی‌ها در ترکیه می‌تواند به افت ارزش لیر و تورم مهار شده مسکن در این کشور برگردد. افت ارزش لیر ترکیه فروش مسکن به خارجی‌ها را بیشتر امکان‌پذیر کرده است. ایرانیان، عراقی‌ها، روس‌ها و شهروندان کشورهای غربی چون آلمان در هفته‌های اخیر رکورد خرید خانه در ترکیه را شکستند.

 

بر اساس گزارش سازمان آمار ترکیه فروش آپارتمان به خارجیان در ماه سپتامبر در مقایسه با ماه مشابه سال گذشته حدود 43 درصد افزایش یافته و به 6630 دستگاه رسیده و رکورد ماهانه تمام دوران را شکسته است. بالاترین رکورد فروش آپارتمان در سال 2018 بوده که به 6276 واحد رسیده بود.

 

ایرانیان بیشترین تعداد مسکن را در ترکیه خریده‌اند

 

بر اساس داده‌های منتشر شده از سوی سازمان آمار ترکیه شهروندان ایرانی در سپتامبر 2020 و همچنین در سپتامبر 2021 بیشترین خرید منزل مسکونی در ترکیه در میان اتباع خارجی را به خود اختصاص دادند.

 

ایرانیان در سپتامبر 2021 میلادی در مجموع 1323باب خانه مسکونی در ترکیه خریداری کرده‌اند. اتباع عراق با خرید 990 خانه و شهروندان روسیه نیز با خرید 540 باب خانه در رده های دوم و سوم این فهرست قرار گرفته‌اند.

 

سازمان آمار ترکیه در تازه‌ترین گزارش خود گفته است در ماه سپتامبر شهروندان خارجی چهارو نیم درصد از کل بازار مسکن ترکیه را به خود اختصاص داده‌اند.

 

بیشترین فروش خانه‌ها به خارجیان به ترتیب در شهرهای استانبول، آنتالیا و آنکارا انجام گرفته است.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها