7/12/2020
یکشنبه، ۲۲ تیر ۱۳۹۹
چانه‌زنی روسیه با اوپک درباره سهمیه‌ تولید نفت

چانه‌زنی روسیه با اوپک درباره سهمیه‌ تولید نفت

وزیر انرژی روسیه اظهار کرد: در نشست رسمی آتی اوپک و متحدانش، این گروه ممکن است درباره تغییر سهمیه‌های تولید نفت گفت و گو کند.

اعتمادآنلاین| خبرگزاری اینترفکس نوشت: الکساندر نواک در پاسخ به این پرسش که آیا در نشست اوپک پلاس درباره سهمیه تولید کمتر برای روسیه بحث خواهد شد، گفت: ما مذاکرات درباره مسائل مختلف را منتفی نمی‌دانیم.

 

توافق کاهش تولید فعلی اوپک پلاس برای محدودیت عرضه به میزان 1.2 میلیون بشکه در روز تا پایان مارس سال 2020 ادامه دارد. تولیدکنندگان مشارکت کننده در این توافق در اوایل دسامبر برای مذاکره درباره وضعیت بازار و در شرایطی که قیمت نفت در حدود 62 دلار در هر بشکه در نوسان مانده است، با یکدیگر دیدار می‌کنند.

 

تحت توافق کاهش تولید اوپک و غیراوپک که تا مارس سال 2020 اجرا می‌شود، روسیه متعهد شده است تولید خود را از سطح 11.42 میلیون بشکه در روز در اکتبر سال 2018، به میزان 230 هزار بشکه در روز کاهش دهد.

 

تولید نفت روسیه در طول سال میلادی جاری نوسان داشته و این کشور از اوت بالاتر از سهمیه خود، نفت تولید کرده است. نواک اوایل ماه میلادی جاری گفت که کاهش تولید روسیه در اکتبر تنها 211 هزار بشکه در روز بود.

 

بر اساس گزارش رویترز، منابع آگاه اخیرا اظهار کرده‌اند روسیه در دیدار آینده با اوپک بعید است با کاهش بیشتر تولید نفت موافقت کند اما ممکن است در همراهی با عربستان سعودی، برای تمدید توافق کاهش تولید متعهد شود و اوپک و متحدانش احتمالا در دیدار ماه آینده خود توافق کاهش تولید را تا اواسط سال 2020 تمدید خواهند کرد.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها