7/6/2020
دوشنبه، ۱۶ تیر ۱۳۹۹
یارانه نقدی سال آینده چقدر است؟

یارانه نقدی سال آینده چقدر است؟

بر اساس مصوبه کمیسیون در سال آینده 28 هزار تومان به مبلغ یارانه در سال 99 اضافه خواهد شد و از ابتدای فروردین سال آینده رقم یارانه نقدی از 45 هزار و 500 تومان به 72 هزار تومان افزایش می‌یابد.

اعتمادآنلاین| به گفته هادی قوامی، بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق از مبلغ 31 هزار میلیارد تومانی که در لایحه بودجه برای اجرای طرح حمایت معیشتی خانوارها در نظر گرفته شده بود، 20 درصد برای افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی که 7 میلیون نفر هستند اختصاص می‌یابد و 28 هزار میلیارد تومان باقی‌مانده بین 78 میلیون یارانه‌بگیر به صورت یکسان توزیع خواهد شد. با این مصوبه کمیسیون تلفیق 18 میلیون نفری که یارانه معیشت نمی‌گرفتند از این به بعد این یارانه را متناسب با اعضای خانوار دریافت می‌کنند و مبلغ یارانه مددجویان بهزیستی و کمیته امداد نیز به 122 هزار تومان افزایش پیدا خواهد کرد.

 

به گفته‌ی قوامی، در سال آینده تنها یک یارانه که ترکیبی از یارانه نقدی و یارانه معیشتی بنزین است، پرداخت می‌کنند.مصوبه کمیسیون تلفیق در این خصوص با تصویب مجلس شورای اسلامی اجرایی خواهد شد. این در حالی است که در حال حاضر دریافت کنندگان یارانه نقدی به ازای هر نفر 45 هزار و 500 تومان دریافت می کنند و خانوارهایی که مشمول دریافت یارانه معیشتی شناخته شده اند نیز بین 55 هزار تومان تا 205 هزار تومان یارانه دریافت می کنند.

 

بر اساس تصمیمات اتخاذ شده کمک معیشتی دولت به خانوار یک نفره 55 هزار تومان، دو نفره 103 هزار تومان، سه نفره 138 هزار تومان، چهار نفره 172 هزارتومان و خانوار پنج نفر و بیشتر 205 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

 

منبع: خبرآنلاین

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها