7/10/2020
جمعه، ۲۰ تیر ۱۳۹۹
کرونا در برزیل/ مرگ هزار نفر در 24 ساعت گذشته

کرونا در برزیل/ مرگ هزار نفر در 24 ساعت گذشته

ثبت رکورد تازه بیش از یک هزار و 200 مورد مرگ و میر در برزیل ظرف 24 ساعت، سبب شده است تا این کشور آمریکایی لاتین جایگاه چهارم را از لحاظ میزان مرگ ناشی از کرونا از آن خود کند.

اعتمادآنلاین| شبکه خبری فرانس 24 در مطلبی با عنوان «آمار جانباختگان کرونایی در برزیل بیش از 30 هزار نفر است» نوشت: روز سه‌شنبه تعداد جانباختگان ناشی از کووید-19 در برزیل از 30 هزار نفر فراتر رفت و این نشان می‌دهد ویروس کرونا در این کشور آمریکای جنوبی همچنان پیشتاز است. 


ارقام منتشر شده از سوی وزارت بهداشت این کشور، از ثبت رکورد تازه مرگ و میر یک هزار و 262 نفر در 24 ساعت گذشته خبر داده ضمن آنکه ظرف 24 ساعت، 28 هزار و 936 نفر مبتلا به کرونا هم شناسایی شده‌اند. 


این آمار در حالی منتشر می‌شود که برخی از کشورها مانند برزیل علی رغم هشدارهای سازمان جهانی بهداشت و اپیدمیولوژیست‌ها نسبت به رفع محدودیت‌های قرنطینه‌ای، اقدام به بازگشایی مشاغل کرده‌اند.  


تعداد کل موارد تایید شده مبتلا به کووید-19 در برزیل اکنون 555 هزار و 383 نفر است که به این ترتیب این کشور آمریکای لاتین را به دومین کشور پس از ایالات متحده از نقطه نظر ابتلا به کرونا تبدیل کرده است. 


تا روز سه شنبه تعداد جانباختگان ناشی از کرونا در برزیل 31 هزار و 199 نفر عنوان شده که بدین ترتیب پس از آمریکا، انگلیس و ایتالیا رتبه چهارم مرگ و میر را در اختیار این کشور قرار داده است. 


کارشناسان تخمین می‌زنند با توجه به آزمایشات نسبتا کمی که در سراسر این کشور پهناور 210 میلیون نفری انجام شده، تعداد واقعی مبتلایان تا 15 برابر بیش از آمارهای رسمی باشد. 


همچنین در پی اخبار نگران کننده‌ای که روز سه شنبه از ایالت سائو پائولو بزرگترین شهر برزیل منتشر شد، ثبت رکورد بالاترین آمار روزانه مرگ و میر و ابتلا در این ایالت همزمان شده است با بازگشایی مراکز خرید و ادارات. 


در حال حاضر سائوپائولو نزدیک به 120 هزار مورد مبتلا و نزدیک به 8 هزار مورد مرگ را ثبت کرده است. 


 «رافائل گالیز» متخصص بیماری‌های عفونی دانشگاه فدرال ریودوژانیرو به خبرگزاری فرانسه گفت: در شرایط کنونی، عادی‌سازی شرایط و برداشتن محدودیت‌ها همچون ریختن بنزین بر روی آتش است. 


دفتر منطقه‌ای سازمان جهانی بهداشت نیز روز سه‌شنبه نسبت به بازگشایی مشاغل در این کشور هشدار داد و افزود رفع محدودیت‌های قرنطینه‌ای، خطر اوج گیری کرونا را افزایش می‌دهد.  


وزارت بهداشت برزیل نیز در توضیح آمار موارد ابتلا و مرگ و میر توضیح داد: به دلیل وسعت کشور و تنوع جغرافیایی، راهی برای تعیین اوج بیماری وجود ندارد. 


از سوی دیگر، بحران سلامت در برزیل همزمان شده است با بحران سیاسی؛ بحرانی که ژائیر بولسونارو رییس جمهوری راستگرای این کشور در درگیری آشکار با مقامات محلی به دلیل اصرارشان برای ادامه وضعیت قرنطینه، به آن دامن زده است.  


بولسونارو که به ترامپ برزیل معروف است و به لیل نحوه عملکردش در مقابله با کرونا، با انتقادات گسترده‌ای از سوی مردم و مقامات سیاسی و بهداشتی کشورش روبرو است پیش از این در واکنش به این انتقادات گفته بود: مرگ یک روزی پایان زندگی همه است. 

 

منبع: ایرنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها