7/27/2021
سه شنبه، ۰۵ مرداد ۱۴۰۰
از مجلس یازدهم جز حمله به ظریف چه انتظاریست؟
ناصر قوامی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب:

از مجلس یازدهم جز حمله به ظریف چه انتظاریست؟

قوامی گفت: اصول‌گرایان با تنها دولتی که موافق بودند، دولت احمدی‎نژاد بود که آن هم بزرگترین ضربه را به اقتصاد و امنیت کشور وارد کرد و در همان زمان قطعنامه‌های شدیدی علیه ایران صادر شد که در نهایت، مجبور شدیم با آمریکا مذاکره کنیم.

اعتمادآنلاین| ناصر قوامی، فعال سیاسی اصلاح طلب، در واکنش به برخوردهای بعضا توهین‎آمیز برخی از نمایندگان مجلس در برخورد با عضو کابینه دولت دوازدهم گفت: از این مجلس که به قول  آقاتهرانی اکثریت اعضای آن نمی‌دانند کمیسیون، فراکسیون لایحه و طرح چیست؟ بیش از این انتظاری نیست. تا زمانی  که دولت روحانی سرکار است، کار برخی اصول‌گرایانِ مجلس، دادن شعار است.

 

این نماینده ادوار مجلس تصریح کرد: با فرض براینکه شورای حکام می‌خواهد پرونده ایران را به شورای امنیت سازمان ملل ببرد، در این شرایط که وزارت امور خارجه تحت فشار است و همه کشورها علیه ما بسیج شدند، این شعار دادن‌ها برخلاف منافع ملی است. این را هم باید در نظر بگیریم که ظریف توانسته است تا حدودی امور را پیش ببرد. در حال حاضر تضعیف کردن وزیر امور خارجه به ضرر منافع ملی است و اگر فردی به منافع ملی فکر کند چنینی اقدامی را انجام نمی‌دهد.

 

این چهره‌ اصلاح‌طلب در رابطه با آسیب‌های ناشی از نادیده گرفتن دستاوردهای دولت اظهار کرد: اصول‌گرایان با همه دولت‌ها مخالفت کردند حتی با 8 سال دولت خاتمی که از نظر اقتصادی، امنیتی، اخلاقی و کاهش فساد مالی دوران طلایی کشور بود، هم مخالفت کردند، اینها با مرحوم هاشمی رفسنجانی چه کردند؟! هاشمی سردار سازندگی بود و در دوران آقای رفسنجانی امور زیرساختی بسیار مهم در کشور انجام شد، اما اینها با او هم مخالف بودند!

 

قوامی در ادامه خاطرنشان کرد: اصول‌گرایان با تنها دولتی که موافق بودند، دولت احمدی‎نژاد بود که آن هم بزرگترین ضربه را به اقتصاد و امنیت کشور وارد کرد و در همان زمان قطعنامه‌های شدیدی علیه ایران صادر شد که در نهایت، مجبور شدیم با آمریکا مذاکره کنیم.


این نماینده مجلس ششم با اشاره به نوع برخورد تندروها با دولت روحانی ادامه داد: اینها در برخورد با روحانی هم همان رویه برخورد با دولت خاتمی و هاشمی را در پیش گرفتند، در واقع اصول‌گرایان حاضر در مجلس به منافع ملی و منافع مردم توجه ندارند و تنها هدف آنها باندبازی‌های گروهی و جناحی و تفکرات متجرانه خودشان است.

 

منبع: برنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها