10/31/2020
شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹
سیسی به امارات برای راه‌اندازی اولین نیروگاه هسته‌ای جهان عرب تبریک گفت

سیسی به امارات برای راه‌اندازی اولین نیروگاه هسته‌ای جهان عرب تبریک گفت

رئیس جمهوری مصر موفقیت دولت امارات در راه‌اندازی اولین راکتور از نیروگاه هسته‌ای "البراکه" را تبریک گفت.

اعتمادآنلاین| به نقل از خبرگزاری رسمی امارات وام، عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهوری مصر آغاز فعالیت نیروگاه هسته‌ای البراکه با راه اندازی نخستین رآکتور آن را به محمد بن زاید آل نهیان، ولیعهد ابوظبی تبریک گفت و خاطرنشان کرد: به دولت امارات و برادرم محمد بن زاید آغاز فعالیت راکتور نیروگاه هسته‌ای براکه را تبریک عرض می‌کنم.

 

رئیس جمهوری مصر تاکید کرد، این دستاورد جدیدی است که به دستاوردهای قبلی امارات اضافه می‌شود و بیانگر رویای مطلوب امت عربی برای اکتشاف، برتری و تمایز در تمامی زمینه‌هایی است که به بشریت خدمت کند.

 

امارات روز شنبه بهره‌برداری از اولین نیروگاه هسته‌ای خود را آغاز کرد.

 

نیروگاه "براکه" اولین نیروگاه هسته‌ای در جهان عرب به شمار می‌رود. این نیروگاه قادر است تا الکتریسیته خانه‌ها و مجتمع های تجاری را در سراسر امارات تامین کند.

 

محمد بن راشد آل مکتوم، حاکم دوبی در مراسم آغاز به کار این نیروگاه گفت: پیام ما این است که جهان عرب می‌تواند به دنبال بلند پروازی های علمی خود باشد.

 

وی افزود: هدف از این کار بهره برداری از چهار راکتور هسته‌ای است که یک چهارم از نیازهای برق کشور را به روشی ایمن و قابل اعتماد تأمین خواهند کرد.

 

قرار بود این نیروگاه که در سواحل غربی ابوظبی واقع است در اواخر سال 2017 به بهره‌برداری برسد، اما مقامات در آن زمان الزامات ایمنی و نظارتی را دلیل تاخیر در راه اندازی این نیروگاه اعلام کردند.

 

نیروگاه براکه توسط کنسرسیومی به ریاست شرکت انرژی الکتریکی( KEPCO) کره جنوبی و با همکاری سازمان انرژی اتمی امارات و با هزینه‌ای حدود 24.4 میلیارد دلار ساخته شد.

 

ظرفیت این نیروگاه 5600 مگاوات است که 25 درصد از کل نیازهای امارات را برآورده می‌کند.

 

ساخت این نیروگاه که 4 رآکتور 1400 مگاواتی دارد، در سال 2011 آغاز شد.

 

منبع: ایسنا

 

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها