10/25/2020
یکشنبه، ۰۴ آبان ۱۳۹۹
تاریخ شفاهی «سینمای ایران» مستند شد

تاریخ شفاهی «سینمای ایران» مستند شد

شهرام میراب اقدم کارگردان مجموعه مستند تاریخ شفاهی «سینمای ایران» به ارایه توضیحاتی درباره این مستند پرداخت.

اعتمادآنلاین| شهرام میراب اقدم، کارگردان مجموعه مستند تاریخ شفاهی «سینمای ایران» در رابطه با روند تولید این پروژه گفت: این مجموعه توسط مرکز مستند سوره در هفت فصل در دست تولید است که تاکنون ضبط و تدوین اولیه سه فصل از آن به پایان رسیده است و در حال صداگذاری، تصحیح و ضبط گفتار متن اثر هستیم.

 

وی تصریح کرد: فصل اول نگاهی گذرا به سینمای پیش از انقلاب تا اواسط سال 1362 دارد. فصل دوم از سال 1362 تا 1372 را بررسی می کند و در فصل سوم به سال های 1372 تا 1376 می پردازیم.

 

میراب اقدم افزود: در سه فصل اول این مجموعه مستند با افرادی چون علیرضا داوودنژاد، سیروس الوند، داریوش مهرجویی، مسعود کیمیایی، سیدمحمد بهشتی، فخرالدین انوار، محمدعلی نجفی، مرحوم خسرو سینایی، علیرضا رئیسیان و تنی چند از هنرمندان و مدیران گفتگو شده است.

 

این کارگردان مستند تاکید کرد: البته به لحاظ زمانی هر فصل متغیر است چراکه سعی کردیم به جهت جلوگیری از گسست محتوایی جریان سینمای را براساس دوران های مدیریتی آن پرداخت کنیم. این مستند در واقع مروری بر عملکرد مدیران سینمایی و روند شکل گیری تشکل‌های سینمایی است و در واقع تاریخی کاملا شفاهی از آنچه سینمای ایران با آن روبرو بوده است را روایت می کنیم.

 

میراب اقدام در پایان اظهار کرد: هم اکنون به صورت موازی در حال ضبط 4 فصل دیگر این مستند هستیم و فیلمبرداری آن آغاز شده است. امیدوارم بتوانیم تا اواخر سال جاری از سه فصل اول این مستند رونمایی کنیم و در سال آتی نیز 4 فصل دیگر را به اتمام برسانیم.

 

منبع: مهر

 

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها