10/28/2020
چهارشنبه، ۰۷ آبان ۱۳۹۹
تولید انواع خودرو افزایش یافت
بر اساس اعلام وزارت صمت؛

تولید انواع خودرو افزایش یافت

طبق آخرین آمار اعلام شده توسط وزارت صمت، در چهار ماه ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، رشد تولید در بیشتر خودروها دیده می‌شود؛ در میان آمارها فقط در بخش تراکتور و اتوبوس، مینی‌بوس و ون، آمار تولید نزولی بوده است.

اعتمادآنلاین| بر اساس گزارش عملکرد تولیدی انواع خودروها در چهار ماهه اول امسال، تولید انواع خودروها به جز تراکتور و اتوبوس، مینی‌بوس و ون، رشد تولید داشته‌اند.

 

براساس این گزارش، در مدت مذکور سال جاری، 294 هزار و 700 دستگاه خودرو سواری تولید شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته که 247 هزار دستگاه بوده است، رشد 19.3 درصدی را رقم زده است.

 

همچون روال چند سال اخیر که آمار تولید خودروها روندی مثبت داشته و بیشترین میزان رشد را به خود اختصاص داده، همچنان بیشترین میزان افزایش را در چهار ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته و از 19 هزار و 119 دستگاه در چهار ماهه سال گذشته، میزان تولید را با رشد 32.2 درصدی به 25 هزار و 283 دستگاه رسانده است.

پس از وانت‌ها، در چهار ماهه ابتدایی امسال با میزان تولید 154 دستگاه کمباین (ماشین‌های برداشت محصولات دانه‌دار کشاورزی) با رشد 24.2 درصد بیشترین رشد را نشان می‌دهد. این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته میزان تولید کمباین  124 دستگاه بوده است.

 

در مقابل آمار در بخش تولید تراکتور و همچنین اتوبوس،مینی‌بوس و ون در چهار ماهه اول سال 1399، کاهش تولید را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد.

 

در چهار ماهه اول امسال، 536 دستگاه اتوبوس، مینی‌بوس و ون تولید شده است که در مقایسه با 536 دستگاه تولید شده در چهار ماهه ابتدایی سال گذشته، افت 5.3 درصدی تولید را تجربه کرده است.

 

همچنین تراکتور نیز با همین میزان کاهش تولید (5.3 درصد) از 6124 دستگاه تولید شده در چهار ماه نخست سال گذشته به 5789 دستگاه در مدت مشابه سال جاری رسیده است.

 

علاوه براین، لازم به ذکر است که میزان تولید لاستیک خودرو نیز با رشد 27.9 درصدی در چهار ماهه ابتدایی امسال نسبت به همین ایام در سال گذشته، 84 هزار و 900 تن بوده است. از ابتدای سال تا پایان تیر پارسال 66 هزار و 400 تن لاستیک خودرو تولید شده بود.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها